کرونا رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را با مشکل رو‌به‌رو کرده است

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های کره جنوبی می‌گویند با شیوع ویروس کرونا، هماهنگی جزئیات این رزمایش که سالانه در ابتدای ماه اوت برگزار می‌شد با مشکلاتی رو به رو شده است.

آگهی

مقامات کره جنوبی می‌گویند شیوع ویروس کرونا باعث شده تا زمان برگزاری رزمایش سالانه مشترک این کشور با آمریکا با اختلال مواجه شود؛ با این وجود سئول در تلاش است تا با طرف آمریکایی در خصوص مقیاس، دامنه و زمان این رزمایش به جمع‌بندی و هماهنگی برسد.

جئونگ کیونگ-دو، وزیر دفاع کره جنوبی روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئيه با اعلام این مطلب اعلام کرد که با همتای آمریکایی خود در این رابطه گفتگو کرده ‌است اما هنوز دو طرف نتوانستند در خصوص جزئيات این رزمایش که عموما در ابتدای ماه اوت انجام می‌شود به جمع بندی برسند.

شیوع کرونا در کره جنوبی و آمریکا وضعیت نگران کننده‌ای را سبب شده و افزایش ابتلا به این ویروس در میان سربازان آمریکایی هماهنگی زمان‌بندی انجام رزمایش‌های این کشور را با دشواری‌هایی مواجه کرده است.

مقامات کره جنوبی با اشاره به حساسیت این موضوع می‌گویند باید تمام زمینه‌های لازم برای تنظیم مقیاس، تاریخ و روش‌های رزمایش مورد بررسی قرار گیرد زیرا نمی‌توان شیوع ویروس کرونا را نادیده یا حتی دست‌کم گرفت. کره جنوبی اطمینان داده است که تمام تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین سربازان آمریکایی را مد نظر قرار خواهد داد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پیش‌تر دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا برگزاری این رزمایش‌ها را زیر سوال برده بود و حتی در سال ۲۰۱۸ میلادی پیشنهاد داده بود که به برگزاری این رزمایش‌های پایان داده شود. گفتنی است حدود ۲۸ هزار سرباز آمریکایی در کره جنوبی حضور دارند.

سئول نگران اختلال در این روند است و برگزاری این رزمایش‌ها را به دلیل وجود تنش‌ها با همسایه شمالی خود ضروری می‌داند. مقام‌های وزارت دفاع کره جنوبی می‌گویند در گفتگوهای خود با همتایان آمریکایی هیچ بحثی در خصوص خروج سربازان آمریکایی از کره جنوبی مطرح نشده است.

اخیرا نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته بود که پنتاگون به کاخ سفید پیشنهاد داده حضور نظامی آمریکا در کره جنوبی کاهش یابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلمات ارشد پیشین کره شمالی در انتخابات کره جنوبی پیروز شد

کره جنوبی: آمریکا به طور جدی از کره شمالی می‌خواهد به میز مذاکرات بازگردد

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی