جریمه و زندان در انتظار زائران غیرقانونی حج امسال

جریمه و زندان در انتظار زائران غیرقانونی حج امسال
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر طبق اعلام مقام‌های این کشور جریمه‌ها از ۱۰ هزار ریال سعودی معادل ۲۶۶۶ دلار آمریکا آغاز می‌شود. همچنین زائران غیرقانونی ممکن است برای ارتکاب این تخلف ۱۵ روز راهی زندان شوند. در صورت تکرار تخلف، جریمه‌ها دو برابر خواهد شد و زائر مربوطه به ۶ ماه حبس محکوم خواهد شد.

آگهی

عربستان سعودی می‌گوید کسانی که امسال بدون مجوز، راهی مراسم حج واجب شوند، مجازات خواهند شد.

زید الطویان، فرمانده نیروهای امنیت حج عربستان روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد تمهیدات گسترده‌ای برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری مراسم حج امسال در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام ریاض افراد تنها در صورتی می‌توانند در مراسم حج امسال شرکت کنند که پیش‌تر مجوزهای دولتی مربوطه را تهیه کرده باشند.

شرکت‌ها و کاروان‌هایی نیز که افراد بدون مجوز را با خود به مراسم حج بیاورند شامل جریمه خواهند شد. مراسم حج قرار است در سال جاری به صورت محدود برگزار شود. عربستان سعودی می‌گوید شهروندان ۱۶۰ کشور جهان به همراه زائران سعودی امسال در این آیین مذهبی شرکت خواهند کرد.

بر طبق اعلام مقام‌های این کشور جریمه‌ها از ۱۰ هزار ریال سعودی معادل ۲۶۶۶ دلار آمریکا آغاز می‌شود. همچنین زائران غیرقانونی ممکن است برای ارتکاب این تخلف ۱۵ روز راهی زندان شوند. در صورت تکرار تخلف، جریمه‌ها دو برابر خواهد شد و زائر مربوطه به ۶ ماه حبس محکوم خواهد شد. ضمن اینکه وسیله نقلیه فرد مذکور نیز مصادره می‌شود.

زید الطویان همچنین تاکید کرد حج امسال بسیار محتاطانه برگزار می‌شود و در حین برگزاری این مراسم، نیروهای امنیتی به صورت کامل امنیت و نظم این آیین مذهبی را تحت نظر می‌گیرند.

همچنین قرار است فاصله‌گذاری اجتماعی در کل طول مراسم حج در نظر گرفته شود تا از شیوع بیشتر بیماری کووید۱۹ جلوگیری شود.

تا کنون حدود ۲۵۱ هزار نفر در سراسر عربستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۲۴۸۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود هزار زائر مجاز به مکه برای حج در شرایط ویژه کرونا آغاز شد

توافق تهران و ریاض کام حجاج ایرانی را پس از ۷ سال شیرین کرد

عبدی و خدیر: ایران از اسلام انقلابی عبور می‌کند؛ مسلمانی ایرانیان با مسلمانی اعراب فرق دارد