Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارزار توئیتری در عربستان علیه محمد بن نایف، ولیعهد سابق

ولیعهد سابق عربستان
ولیعهد سابق عربستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حملات توئیتری به ولیعهد سابق عربستان در حالی صورت می‌گیرد که پادشاه این کشور روز دوشنبه به دلیل «التهاب کیسه صفرا» در بیمارستان بستری شد.

آگهی

گروهی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر در عربستان در اقدامی هماهنگ محمد بن نایف، ولیعهد سابق این کشور را به فساد مالی متهم کردند.

هزاران توئیتی که علیه ولیعهد سابق عربستان و یکی از نزدیکانش منتشر شده است به نظر می رسد بخشی از کارزاری وسیع تر برای زیر سوال بردن رقبای محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی باشد.

این در حالی است که برخی از گزارش ها از احتمال تعقیب قضایی محمد بن نایف به اتهام فساد مالی حکایت دارد.

در توئیت هایی که انتشار آنها از روز جمعه آغاز شد از سعد بن جابری، مقام ارشد سابق در وزارت کشور عربستان نیز علاوه بر محمد بن نایف به عنوان یکی از عاملان فساد مالی یاد شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سال ۲۰۱۷ میلادی محمد بن نایف را از مقام ولیعهدی کنار گذاشت و محمد بن سلمان، پسرش را به عنوان جانشین او معرفی کرد.

حملات توئیتری به ولیعهد سابق عربستان در حالی صورت می گیرد که پادشاه این کشور روز دوشنبه به دلیل «التهاب کیسه صفرا» در بیمارستان بستری شد.

AP Photo
محمد بن سلمان پس از انتصاب به مقام ولیعهدی دست محمد بن نایف را می‌بوسدAP Photo

محمد بن نایف که زمانی کنترل نیروهای امنیتی عربستان را در دست داشت با سازمان های اطلاعاتی غرب روابط نزدیکی دارد و همچنان در میان بخشی از هیات حاکمه عربستان محبوب است.

مقامات عربستان ماه مارس (اسفند فروردین) سال جاری محمد بن نایف را مدتی بازداشت کردند. دو تن از فرزندان سعد بن جابری نیز در آن زمان بازداشت شدند. این در حالی است که سعد بن جابری در کانادا ساکن شده است.

تحرکات کنونی علیه محمد بن نایف بخشی از تلاش ها برای تحکیم موقعیت محمد بن سلمان در میان خاندان آل سعود و حذف رقبای احتمالی او برای جانشینی پدرش در صورت درگذشت یا کناره گیری پادشاه ۸۴ ساله عربستان تفسیر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای تازه علیه ولیعهد عربستان: «محمد بن سلمان قصد ترور ملک عبدالله را داشت»

عربستان در پی تقویت بیشتر ارتش سایبری به‌عنوان «شمشیر برنده» حکومت

امیر ۹۱ ساله کویت برای مراقبت‌های پزشکی به آمریکا می‌رود