کرونا در ایران؛ افزایش تعداد بستری‌شدگان و کمبود تخت در تهران

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیمار مبتلا به کرونا در ایران
بیمار مبتلا به کرونا در ایران   -   کپی رایت  AP Photo

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه در حالی از افزایش شمار بستری شدگان بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» سخن گفت که معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران از «کمبود تخت‌های ویژه، تختهای بستری و کادر درمان» خبر داده است.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تعداد افرادی که در وضعیت شدید بیماری «کووید ۱۹» قرار دارند و به همین دلیل تحت مراقبت قرار گرفته‌اند به ۳۴۷۱ نفر رسیده است. وی افزود که موارد بستری بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا در کل کشور افزایش یافته است.

سخنان سخنگوی وزارت بهداشت در حالی بیان شد که رضا جلیلی خشنود، معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران روز پنجشنبه اظهار داشت: «ما با دو مشکل کمبود تخت بستری و کمبود کادر درمان مواجه هستیم. کادر درمان ما اکثرا آلوده می‌شوند یا اینکه اقوام درجه یکشان مبتلا می‌شوند که مجبورند از آنها مراقبت کنند.»

وی افزود: «کمبود تخت‌های ویژه، تخت‌های بستری و کمبود نیروی کادر داریم که با قول و مساعدت وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه امیدواریم بتوانیم حداقل به صورت موقت هم که شده نیرو جذب کنیم و به خدمت ادامه دهیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

۱۹۸ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته

سیما سادات لاری روز پنجشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان شیوع ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۱۹۸ نفر ظرف شبانه روز گذشته به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت مجموع مبتلایان به «کووید ۱۹» در ایران با احتساب آمار بیماران جدید به ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر رسیده است. بنا به آمار رسمی تنها طی ۲۴ ساعت ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار جدید در ایران شناسایی شده‌اند. از این تعداد هزار و ۹۱۴ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

سادات لاری افزود که استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان از نظر شیوع بیماری «کووید ۱۹» در وضعیت قرمز قرار دارند.

این در حالی است که از نظر وزارت بهداشت ایران استان های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی در وضعیت هشدار هستند.

معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز گفته است که موج دوم کرونا از موج اول «خیلی سنگین‌تر» است.

AP Photo
شیوع ویروس جدید کرونا در ایرانAP Photo

کرونا جان نوزاد ۲۳ روزه را در بوشهر گرفت

از سوی دیگر سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر روز پنجشنبه از مرگ یک نوزاد ۲۳ روزه در این استان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا خبر داد.

این مقام رسمی گفت: «در میان فوتی های کرونا طی چند روز اخیر یک نوزاد ۲۳ روزه وجود دارد و مابقی در رده سنی ۳۸ تا ۸۲ سال هستند.»