پاپ دستورالعمل تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در کلیساها را صادر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پاپ دستورالعمل تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در کلیساها را صادر کرد
کپی رایت  AP Photo

واتیکان به دستور پاپ فرانسوا دستورالعملی برای روحانیون مسیحی صادر کرد که در آن به روش‌های تحقیق برای بررسی آزار جنسی کودکان در کلیساها پرداخته است.

واتیکان اعلام کرده دستورالعملی که روز پنج‌شنبه منتشر شد برای «کمک» به افراد کلیساست تا کار دشوار بررسی درستی یا نادرستی رفتار کشیش‌هایی که به خشونت جنسی یا سوء استفاده از کودکان متهم می‌شوند را انجام دهند.

پاپ آرژانتینی که مبارزه اصلی خود را مقابله با خشونت جنسی در کلیساهای کاتولیک قرار داده در فوریه ۲۰۱۹ با اعلام فراخوان و برگزاری یک نشست، قول داد تا دستورالعملی یکسان برای تمام کلیساها ارائه کند. آن گونه که واتیکان تأکید کرده، دستورالعمل صادر شده در روز پنج‌شنبه، برنامه جدیدی ارائه نمی‌کند و سندی برای جایگزینی قانون جاری کلیسای کاتولیک نیست.

بر اساس پرسش‌نامه تنظیم شده توسط واتیکان، از این پس مسئولی که در جریان موضوع آزار جنسی کودکان قرار می‌گیرد باید در مورد کشیش مظنون، موقعیت کلیسای او و افرادی که مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، تحقیق کند. همچنین او باید با بررسی شرایط رسیدگی به پرونده، آن را به اعضای کلسیا ارائه دهد.

چندین سال است که کلیسا با رسوایی‌های پشت سرهم در مورد کودک‌آزاری در دهه‌های قبل مواجه بوده و پرونده این موارد نشان از حمایت روسای کلیسا از آنها و لاپوشانی ماجرا در کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، شیلی، فرانسه و آلمان بوده‌ است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید