پاپ دستورالعمل تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در کلیساها را صادر کرد

پاپ دستورالعمل تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در کلیساها را صادر کرد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دستورالعمل واتیکان که روز پنج‌شنبه منتشر شده برای کمک به افراد کلسیا است تا کار دشوار بررسی درستی یا نادرستی رفتار کشیشانی که به خشونت جنسی یا سوء استفاده از کودکان متهم می‌شوند را انجام دهند.

آگهی

واتیکان به دستور پاپ فرانسوا دستورالعملی برای روحانیون مسیحی صادر کرد که در آن به روش‌های تحقیق برای بررسی آزار جنسی کودکان در کلیساها پرداخته است.

واتیکان اعلام کرده دستورالعملی که روز پنج‌شنبه منتشر شد برای «کمک» به افراد کلیساست تا کار دشوار بررسی درستی یا نادرستی رفتار کشیش‌هایی که به خشونت جنسی یا سوء استفاده از کودکان متهم می‌شوند را انجام دهند.

پاپ آرژانتینی که مبارزه اصلی خود را مقابله با خشونت جنسی در کلیساهای کاتولیک قرار داده در فوریه ۲۰۱۹ با اعلام فراخوان و برگزاری یک نشست، قول داد تا دستورالعملی یکسان برای تمام کلیساها ارائه کند. آن گونه که واتیکان تأکید کرده، دستورالعمل صادر شده در روز پنج‌شنبه، برنامه جدیدی ارائه نمی‌کند و سندی برای جایگزینی قانون جاری کلیسای کاتولیک نیست.

بر اساس پرسش‌نامه تنظیم شده توسط واتیکان، از این پس مسئولی که در جریان موضوع آزار جنسی کودکان قرار می‌گیرد باید در مورد کشیش مظنون، موقعیت کلیسای او و افرادی که مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، تحقیق کند. همچنین او باید با بررسی شرایط رسیدگی به پرونده، آن را به اعضای کلسیا ارائه دهد.

چندین سال است که کلیسا با رسوایی‌های پشت سرهم در مورد کودک‌آزاری در دهه‌های قبل مواجه بوده و پرونده این موارد نشان از حمایت روسای کلیسا از آنها و لاپوشانی ماجرا در کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، شیلی، فرانسه و آلمان بوده‌ است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چشم چرانی مجازی پاپ یا خطای واتیکان؛ لایک عکس نیمه برهنه مدل زن سوژه طنز شد

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

جدی‌ترین بحران سیاسی طی ۱۴ سال زمامداری اوربان؛ مخالفان علیه دولت مجارستان تظاهرات کردند