یک شبکه آزار جنسی کودکان با ده‌ها هزار مظنون در آلمان کشف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
یک شبکه آزار جنسی کودکان با ده‌ها هزار مظنون در آلمان کشف شد

مقامات آلمانی در غرب این کشور در حال تحقیق درباره ۳۰ هزار نفری هستند که احتمال می‌رود عضو یک شبکه کودک آزاری باشند.

پیتر بایزنباخ، وزیر دادگستری ایالت نوردراین‌وستفالن، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که یافته‌های تحقیقات تاکنون «بسیار نگران‌کننده» بوده است. وی در صحبت‌هایش تاکید کرد مسئولان دولتی باید بپذیرند که آزار جنسی کودکان به صورت آنلاین بسیار گسترده‌تر و سازماندهی‌شده‌تراز حد تصورات است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تحقیقات اولیه در ارتباط با این شبکه کودک آزاری در ماه اکتبر گذشته در پی بازداشت مردی در نزدیکی شهر کلن آلمان آغاز شد. ماموران پلیس در محل زندگی این مرد شواهد و مدارك الكترونيكی گسترده‌ای كشف كردند كه از وجود يك شبكه بزرگ آزارجنسی کودکان خبر می‌داد. پیتر بایزنباخ می‌گوید بیش از ۳۰ هزار مظنون بالقوه به عنوان بخشی از این تحقیقات تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

وزیر دادگستری ایالت نوردراین‌وستفالن می‌گوید بازداشت و دادگاهی کردن این افراد یکی از مهم‌ترین چالش‌های دستگاه قضایی آلمان است و انرژی و کار طاقت‌فرسایی در آن صرف خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین علت‌ها این است که افراد مظنون در دنیای مجازی برای برقراری ارتباط با یکدیگر از نام‌های مستعار در گروه‌های چت استفاده می‌کنند.

از میان هزاران مظنون تاکنون بیش از ۷۰ نفر شناسایی شده و نزدیک به ۱۰ نفر از آنها در بازداشت پلیس قراردارند. دست کم ۴۴ نفر از قربانیان این شبکه کودک آزاری نیز شناسایی شده‌اند. در میان قربانیان نام یک نوزاد سه ماهه نیز وجود دارد.