ایران از نظر تعداد بیماران بدحال کرونا چهارمین کشور جهان است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یکی از بیمارستان‌های ایران
یکی از بیمارستان‌های ایران   -  Copyright  AP Photo

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که ۱۹۴ نفر دیگر از مبتلایان به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و ۳۳۵۹ نفر نیز در «وضعیت شدید» بیماری به سر می‌برند.

مقایسه آمار بیماران بدحال مبتلا به ویروس جدید کرونا در ایران با دیگر کشورها نشان می‌دهد که تعداد این بیماران تنها در سه کشور آمریکا، هند و برزیل از ایران بیشتر است. به این ترتیب ایران هم اکنون از نظر شمار بیماران بدحال کووید۱۹ در جایگاه چهارم رتبه‌بندی جهان قرار دارد.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران طی شبانه روز گذشته دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا شناسایی شده‌اند. به این ترتیب شمار مبتلایان به کووید۱۹ در ایران به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر رسید.

این در حالی است که با احتساب فوت ۱۹۴ نفر از مبتلایان، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسید.

AP Photo
استفاده از ماسک از تهرانAP Photo

کدام استان‌ها در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند؟

سیما سادات لاری همچنین گفت که استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت استان‌های تهران، فارس، کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی در وضعیت هشدار هستند.

وی در مورد وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در خوزستان گفت: «استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است، اما وضعیت ابتلا و بستری کاهش یافته است.»

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران روز شنبه گفته بود که اگر اختیار لازم را داشت فعالیت‌ها در پایتخت را دو هفته تعطیل می‌کرد. وی افزوده بود که محدودیت‌ها باید تا حدی ادامه یابد که آمارها رو به افول برود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید