ایران از نظر تعداد بیماران بدحال کرونا چهارمین کشور جهان است

یکی از بیمارستان‌های ایران
یکی از بیمارستان‌های ایران Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقایسه آمار بیماران بدحال مبتلا به ویروس جدید کرونا در ایران با دیگر کشورها نشان می‌دهد که تعداد این بیماران تنها در سه کشور آمریکا، هند و برزیل از ایران بیشتر است.

آگهی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که ۱۹۴ نفر دیگر از مبتلایان به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و ۳۳۵۹ نفر نیز در «وضعیت شدید» بیماری به سر می‌برند.

مقایسه آمار بیماران بدحال مبتلا به ویروس جدید کرونا در ایران با دیگر کشورها نشان می‌دهد که تعداد این بیماران تنها در سه کشور آمریکا، هند و برزیل از ایران بیشتر است. به این ترتیب ایران هم اکنون از نظر شمار بیماران بدحال کووید۱۹ در جایگاه چهارم رتبه‌بندی جهان قرار دارد.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران طی شبانه روز گذشته دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا شناسایی شده‌اند. به این ترتیب شمار مبتلایان به کووید۱۹ در ایران به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر رسید.

این در حالی است که با احتساب فوت ۱۹۴ نفر از مبتلایان، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسید.

AP Photo
استفاده از ماسک از تهرانAP Photo

کدام استان‌ها در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند؟

سیما سادات لاری همچنین گفت که استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت استان‌های تهران، فارس، کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی در وضعیت هشدار هستند.

وی در مورد وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در خوزستان گفت: «استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است، اما وضعیت ابتلا و بستری کاهش یافته است.»

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران روز شنبه گفته بود که اگر اختیار لازم را داشت فعالیت‌ها در پایتخت را دو هفته تعطیل می‌کرد. وی افزوده بود که محدودیت‌ها باید تا حدی ادامه یابد که آمارها رو به افول برود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در ایران؛ فعالیت برخی مشاغل در تهران به مدت یک هفته تعطیل شد

هشدار دانشمندان به سازمان جهانی بهداشت: کرونا از طریق هوا هم منتقل می‌شود

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند