Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صدراعظم اتریش: بستۀ کمکی اتحادیه اروپا باید به فقیرترین اعضاء برسد

صدراعظم اتریش
صدراعظم اتریش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست روز جمعه آینده، درباره جزئیات بسته ۷۵۰ میلیارد یورویی کمیسیون اروپا تصمیم‌گیری کنند.

آگهی

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش می‌گوید کشورش از اختصاص بخش غالب بسته کمکی اتحادیه اروپا برای احیای اقتصاد این اتحادیه به فقیرترین کشورهای عضو دفاع می‌کند.

اتریش به همراه هلند، دانمارک و سوئد یکی از چهار کشور عضو اتحادیه اروپا است که اغلب با طرح‌های بلندپروازانه برای افزایش مخارج مخالفت می‌کند. این چهار کشور که از آنها گاه به عنوان «چهار مقتصد» اتحادیه اروپا یاد می‌شود در عین حال سهم مهمی در تامین بودجه این اتحادیه دارند.

اتریش پیش از این به همراه هلند، دانمارک و سوئد با کمک مالی به کشورهای عضو به علت شیوع ویروس جدید کرونا و بحران اقتصادی مخالف بود و تنها از اهدای وام به اعضای اتحادیه دفاع می‌کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال وین اکنون اعلام کرده است که دیگر با کمک مالی به کشورهای عضو مخالفتی ندارد اما به دنبال مذاکره درباره ترکیبی از اختصاص کمک مالی و اعطای وام است. کمیسون اروپا یک بسته ۷۵۰ میلیارد یورویی برای احیای اقتصاد کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرده است.

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست روز جمعه آینده درباره جزئیات این بسته احیای اقتصادی تصمیم گیری کنند.

سباستین کورتس در گفتگو با روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» گفت که بنا به طرح کمیسیون اروپا سه کشور ایتالیا، اسپانیا و لهستان بیشترین بهره را از بسته کمکی کسب خواهند کرد.

وی افزود: «این در حالی است که در اتحادیه اروپا ما کشورهایی به مراتب فقیرتر داریم. حس عدالت‌طلبی من می‌گوید که اگر اتحادیه اروپا به دنبال این میزان هزینه است باید آن را در درجه اول به فقیرترینِ فقرا اختصاص دهد.»

آمارها نشان می‌دهد که لتونی، رومانی، یونان، کرواسی و بلغارستان از نظر درآمد سرانه فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت قاطع حزب «مردم اتریش» از صدر اعظم؛ کورتس با ۹۹ درصد آرا رهبر حزب ماند

افزایش شیوع کرونا در غرب بالکان؛ اتریش کنترل مرزها را تشدید می‌کند

«روسیه گاز می‌دهد و پول خون جنگ اوکراین را می‌ستاند»؛ اتریش نماینده اتحادیه اروپا را احضار کرد