Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کرونا در اروپا؛ یونان محدودیت‌های تازه در مرز بلغارستان وضع می‌کند

کرونا در اروپا؛ یونان محدودیت‌های تازه در مرز بلغارستان وضع می‌کند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا نیز ضمن ابراز تمایل برای تمدید وضعیت اضطراری بهداشتی، فهرستی سیاه برای ممانعت از ورود مسافران از سیزده کشور جهان را تهیه کرده است.

آگهی

در پی بروز نشانه‌هایی جدید از دور تازه اوج بیماری کووید۱۹ و همه‌گیری ویروس کرونا در اروپا، یونان اعلام کرد که محدودیت‌های تازه‌ای را برای ورود به این کشور از مرز بلغارستان در نظر گرفته است.

دولت یونان روز جمعه با توجه به فرا رسیدن تابستان و همزمان تلاش برای مهار شیوع کووید۱۹ در اوج فصل گردشگری، اعلام کرد بازدیدکنندگان برای ورود به این کشور از طریق مرز بلغارستان باید نتیجه تازه‌ترین آزمایش تشخیص کرونا را به همراه داشته باشند.

این تصمیم در حالی اعلام شده که برخی از کشورهای اروپایی با ابراز نگرانی از افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا از اعمال محدودیت‌های قرنطینه در برخی از مناطق پرخطر خبر داده‌‌اند.

منطقه کاتالونیا در اسپانیا پیش‌تر دویست هزار نفر را در قرنطینه قرار داد؛ اقدامی که آلمان نیز از تدارک آن برای یک منطقه آلوده در خاک خود خبر داده بود.

از سوی دیگر زمزمه‌هایی نیز در باره اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا در پرتغال به گوش می‌رسد و ایتالیا نیز ضمن ابراز تمایل برای تمدید وضعیت اضطراری بهداشتی، فهرستی سیاه برای ممانعت از ورود مسافران از سیزده کشور جهان را تهیه کرده است.

دولت یونان اعلام کرده است که محدودیت تازه در مرز بلغارستان از ساعت سه بامداد روز سه‌شنبه به اجرا گذاشته خواهد شد.

به گفته سخنگوی دولت یونان، نتیجه آزمایش کووید۱۹ که بازدیدکنندگان برای ورود به این کشور از مرز بلغارستان ارائه می‌دهند، نباید بیش از ۷۲ ساعت از صدور آن گذشته باشد.

یونان تقریبا همزمان با اقدام مشابه کشورهای اروپایی در بازکردن مرزهای داخلی، روز هفدهم ژوئن پس از سه ماه محدودیت‌های شدید مرز خود با بلغارستان را بازگشایی کرد.

مقامات یونانی روز گذشته نیز از افزایش شمار موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در برخی کشورهای بالکان خبر داده و اعلام کرده بودند که بر شدت کنترل‌ها در یکی از ایستگاه‌های مرزی میان این کشور و بلغارستان افزوده‌اند.

یک مسئول وزارت بهداشت یونان در گفتگو با رویترز تصریح کرد که تاکنون ۲۹ فرد مبتلا به کووید۱۹ طی بیست و چهار ساعت گذشته از یک ایستگاه مرزی با بلغارستان وارد این کشور شده‌‌اند.

یونان از کشورهایی است که به واسطه اعمال محدودیت‌های زودرس در کنترل شیوع بیماری کووید۱۹ به نسبت موفق عمل کرده است.

آتن همچنین پیش‌تر ورود بازدیدکنندگان صرب را تا پانزدهم ژوئیه ممنوع اعلام کرده بود. بر اساس تازه‌ترین آمار، از ماه فوریه، زمان شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در یونان تاکنون ۳ هزار و ۶۷۲ نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده و ۱۹۳ نفر نیز جان باخته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز سخت یونانی‌ها؛ کرونا رکورد زد و سیلاب ۵ قربانی گرفت

کرونا زنان اروپایی را بیش از مردان بیکار کرد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد