Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس شورای اروپا از طرح بلندمدت خود برای احیای اقتصاد اروپا رونمایی کرد

رئیس شورای اروپا از طرح بلندمدت خود برای احیای اقتصاد اروپا رونمایی کرد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شارل میشل برخلاف قول پیشین در ماه فوریه، بودجه اتحادیه را برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ میلادی با کمی کاهش، به رقم ۱۰۷۴ میلیارد یورو رساند.

آگهی

شارل میشل، نخست‌وزیر پیشین بلژیک و رئیس کنونی شورای اروپا روز جمعه از طرح خود برای اجرای یک برنامه گسترده با هدف احیای اقتصاد اتحادیه اروپا رونمایی کرد.

او ابراز امیدواری کرد که رهبران ۲۷ کشور عضو این اتحادیه در نشست‌هایی که در روزهای ۱۷ و ۱۸ ژوئیه برگزار خواهند شد، طرح بلندمدت او برای بهبود اقتصاد این اتحادیه را تصویب کنند.

آقای میشل با اشاره به برنامه پیشنهادی کمیسیون اروپا درباره یک بسته محرک مالی ۷۵۰ میلیارد یورویی شامل کمک‌های مالی به کشورهای عضو برای احیای اقتصادشان، بر این موضوع تاکید کرد که «اکنون زمان تصمیم گیری و عمل است».

با این وجود رئیس شورای اروپا برخلاف قول پیشین در ماه فوریه، بودجه اتحادیه برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ میلادی را با کمی کاهش، به رقم ۱۰۷۴ میلیارد یورو رساند.

رقم اولیه در پیش‌نویس این بودجه در ماه فوریه ۱۰۹۴ میلیارد یورو درج شده بود.

رئیس شورای اروپا همچنین اعلام کرد که از محل بودجه‌ای ۵ میلیارد یورویی، به تمام صنایع ۲۷ کشور عضو اتحادیه که از برکسیت ضرر کرده‌اند، کمک خواهد شد.

شورای اروپا برای بازپرداخت وام ۷۵۰ میلیارد یورویی، از کشورهای عضو خواسته است تا نرخ‌های مالیاتی، خصوصا در زمینه انرژی‌های «غیرسبز» را افزایش دهند.

به این ترتیب صنایعی که در سال‌های آینده بیشترین تولید گازهای گلخانه‌ای را دارند، ناگزیر بالاترین نرخ مالیاتی نصیبشان می‌شود و دقیقا روند معکوس، شامل حال صنایع سبز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنشها در مدیترانه شرقی محور اصلی نشست رهبران اروپایی در بروکسل

نگاه نگران به نخست‌وزیر هلند؛ آیا روته درباره بسته نجات اروپا متقاعد می‌شود؟

شورای اروپا: مجارستان پناهجویان را از دسترسی به غذا محروم کرده است