Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دادستانی پاریس درباره خورده شدن جنازه‌های اهدایی به دانشگاه پاریس توسط موش‌ها تحقیق می‌کند

دادستانی پاریس درباره خورده شدن جنازه‌های اهدایی به دانشگاه پاریس توسط موش‌ها تحقیق می‌کند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مرکز اهدای جسد که در سال ۱۹۵۳ افتتاح شده، پس از افشاگری‌ها و شکایت خانواده‌های اهداکننده به دستور پلیس تعطیل شد.

آگهی

دادستانی پاریس می‌گوید درباره ماجرای اجسادی که برای تحقیقات پزشکی به دانشگاه پاریس اهدا شده و توسط موش‌ها خورده شده است، تحقیق می‌کند.

تحقیقات در این مورد پس از آن صورت گرفت که مجله اکسپرس در گزارشی به شرایط نامناسب مرکز اهدای بدن دانشگاه دکارت پاریس اشاره کرد.

در گزارش مجله اکسپرس آمده است که هزاران جنازه‌ای که برای تحقیقات علمی به این دانشگاه اهدا شده، در شرایط نامناسبی نگهداری می‌شود. این اجساد به صورت پراکنده در اطراف محوطه انداخته شده و در مکان‌های مختلف قرار گرفته‌اند. برخی از اجساد هم در سطل‌های آشغال قرار داده شده‌اند و بخش‌هایی از آنها توسط موش‌ها خورده شده‌اند.

فردریک دوچز، وکیل خانواده‌هایی که به همین دلیل از این دانشگاه شکایت کرده‌اند، درباره تصمیم دادستانی می‌گوید که این خبر بسیار خوبی است و تحقیقات دادستان می‌تواند ابعاد این ماجرا را روشن کند.

تاکنون نزدیک به ۸۰ شکایت در این خصوص مطرح شده است. این شکایت‌ها و افشاگری‌ها سبب شد تا دولت فرانسه دستور تعطیلی این مرکز را صادر کند. 

این مرکز در دانشگاه دکارت پاریس در سال ۱۹۵۳ میلادی افتتاح شده است و تا پیش از تعطیل شدن، بزرگترین مرکز اهدای جنازه در اروپا به شمار می‌رفت. سالانه صدها جنازه به این مرکز اهدا می‌شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسئولان دانشگاهی در فرانسه در پاسخ به دانشجویان شاکی از خرابی شوفاژ : یک پلیور دیگر بپوشید

فرانسه؛ روایت پدر دختری که موش‌ها در خواب جویدندش

موش‌ها دختر فرانسوی را در خواب جویدند