دادستانی پاریس درباره خورده شدن جنازه‌های اهدایی به دانشگاه پاریس توسط موش‌ها تحقیق می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دادستانی پاریس درباره خورده شدن جنازه‌های اهدایی به دانشگاه پاریس توسط موش‌ها تحقیق می‌کند
کپی رایت  AP Photo

دادستانی پاریس می‌گوید درباره ماجرای اجسادی که برای تحقیقات پزشکی به دانشگاه پاریس اهدا شده و توسط موش‌ها خورده شده است، تحقیق می‌کند.

تحقیقات در این مورد پس از آن صورت گرفت که مجله اکسپرس در گزارشی به شرایط نامناسب مرکز اهدای بدن دانشگاه دکارت پاریس اشاره کرد.

در گزارش مجله اکسپرس آمده است که هزاران جنازه‌ای که برای تحقیقات علمی به این دانشگاه اهدا شده، در شرایط نامناسبی نگهداری می‌شود. این اجساد به صورت پراکنده در اطراف محوطه انداخته شده و در مکان‌های مختلف قرار گرفته‌اند. برخی از اجساد هم در سطل‌های آشغال قرار داده شده‌اند و بخش‌هایی از آنها توسط موش‌ها خورده شده‌اند.

فردریک دوچز، وکیل خانواده‌هایی که به همین دلیل از این دانشگاه شکایت کرده‌اند، درباره تصمیم دادستانی می‌گوید که این خبر بسیار خوبی است و تحقیقات دادستان می‌تواند ابعاد این ماجرا را روشن کند.

تاکنون نزدیک به ۸۰ شکایت در این خصوص مطرح شده است. این شکایت‌ها و افشاگری‌ها سبب شد تا دولت فرانسه دستور تعطیلی این مرکز را صادر کند. 

این مرکز در دانشگاه دکارت پاریس در سال ۱۹۵۳ میلادی افتتاح شده است و تا پیش از تعطیل شدن، بزرگترین مرکز اهدای جنازه در اروپا به شمار می‌رفت. سالانه صدها جنازه به این مرکز اهدا می‌شد.