بالاترین شمار مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران ثبت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بالاترین شمار مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران ثبت شد
کپی رایت  یورونیوز

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ نفر در ایران به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این بالاترین شمار مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران است.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شده که یک هزار و ۴۵۵ مورد آنها در بیمارستان بستری شده‌اند.

خانم لاری افزود، در همین مدت ۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در حال حاضر ۳ هزار و ۲۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری، تحت مراقبت ویژه بیمارستانی قرار دارند.

خانم لاری همچنین توضیح داد که ۱۹ استان ایران در شرایط قرمز و هشدار شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند که در این میان استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز و استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان، زنجان و اردبیل در وضعیت هشدار هستند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید