بازگشت کرونا؛ مرز میان پرجمعیت‌ترین ایالت‌های استرالیا بسته می‌شود

بازگشت کرونا؛ مرز میان پرجمعیت‌ترین ایالت‌های استرالیا بسته می‌شود
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسیر هوایی میان سیدنی و ملبورن، مراکز دو ایالت کرونازده استرالیا، همواره یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای پروازی جهان بوده است.

آگهی

مرز میان پرجمعیت‌ترین استان‌های استرالیا یعنی نیوساوت ولز و ویکتوریا به دلیل شیوع گسترده کرونا قرار است از روز چهارشنبه بسته شود.

این تصمیم در پی آن گرفته شد که موارد ابتلا به کووید ۱۹ در دو هفته گذشته در ملبورن، مرکز ایالت ویکتوریا بیش از ۹۵ درصد افزایش یافت. ویکتوریا که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، پرتراکم‌ترین ایالت این کشور است.

دانیل اندروز، فرماندار ایالت ویکتوریا با اعلام مقررات منع رفت و آمد با استان همسایه شمالی گفت که این تصمیم با هماهنگی با نخست‌وزیر، اسکات موریسون گرفته شده است. وی روز دوشنبه ۶ ژوئیه گفت که بستن مرز میان دو ایالت به عنوان یک اقدام «پیشگیرانه» در نظر گرفته شده اما درباره زمان پایان محدودیت جدید سخنی نگفت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به رغم آن که مقام‌های استرالیا به دلیل شیوع کرونا در ماه‌های گذشته برای رفت و آمد میان ایالت‌های دیگر محدودیت‌هایی وضع کرده بودند، اما مرز میان ایالت‌های ویکتوریا و نیوساوت‌ ولز تا کنون باز بوده است. مسیر هوایی میان سیدنی و ملبورن، مراکز دو ایالت کرونازده استرالیا، همواره یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای پروازی جهان بوده است.

مسئولان دو ایالت گفته‌اند که برای برخی موارد ضروری سفر شهروندان، استثنا قائل شده و برای آنها مجوز صادر می‌کنند. آنها همچنین اذغان کرده‌اند که پیامدهای اقتصادی بسته شدن گذر مرزی میان دو ایالت مهم استرالیا پیامدهای منفی چشمگیری بر اقتصاد محلی و ملی خواهد گذاشت.

روز دوشنبه شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در ویکتوریا به ۱۲۷ نفر رسید که بیشترین رشد آمار روزانه موارد ابتلا از زمان آغاز شیوع در این ایالت محسوب می‌شود. درست یک ماه پیش، آمار روزانه مبتلایان در این ایالت صفر شده بود.

روز شنبه در پی مشاهده شدن چندین مورد ایتلا به کووید ۱۹ در نه مجتمع مسکونی در ملبورن، دست کم ۳ هزار نفر از ساکنان این مجتمع‌ها قرنطینه شدند. هفته گذشته نیز ساکنان ۳۶ منطقه از حاشیه همین شهر نیز هفته گذشته قرنطینه شده بودند.

هم اکنون دست کم روزی ۲۰ هزار آزمایش کرونا در ایالت ویکتوریا انجام می‌شود و بخشی از نیروهای ارتش استرالیا برای کمک به انجام تست کرونا به این ایالت گسیل شده‌اند.

استرالیا در مجموع از کشورهای نسبتا موفق جهان در مهار کرونا به حساب می‌آید به طوری که تاکنون ۸ هزار و ۵۰۰ نفر در این کشور به کووید ۱۹ دچار شده و ۱۰۵ نفر بر اثر آن جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در استرالیا؛ آوازخوانی ساکنان خانه سالمندان

راز غرق شدن یک کشتی بخار در سواحل استرالیا پس از ۱۲۰ سال آشکار شد

بازگشت نادال به تنیس پس از یک سال؛ تنیسور اسپانیایی در اوپن استرالیا مسابقه می‌دهد