استعفای مدیر منابع انسانی آدیداس در پی ظن به نژادپرستی این مدیر باسابقه

استعفای مدیر منابع انسانی آدیداس در پی ظن به نژادپرستی این مدیر باسابقه
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارن پارکین، مدیر منابع انسانی آدیداس در پی شکایت برخی از کارمندان نسبت به سخنان و رفتار نژادپرستانه اش پس از بیش از دو دهه کار در این شرکت، استعفا داد.

آگهی

کارن پاركین، رئیس منابع انسانی آدیداس، كمتر از یك ماه پس از آنكه گروهی از كارمندان شركت خواستند از او بخاطر تبعیض نژادی تحقیق شود، آدیداس را ترك می كند. پاركین در بیانیه ای كتبی گفت: «برای من روشن شده است كه برای اتحاد سازمان بهتر است بازنشسته شوم و راه را برای تغییر هموار كنم.»

به گفته روزنامه وال استریت ژورنال شک وتردید برخی از کارمندان نسبت به گرایش‌های نژادپرستانه خانم پارکین از سال گذشته آغاز شد. کارن پاركین سال گذشته در یك جلسه به كارمندان گفته بود كه موضوع نژادپرستی «سر و صدایی» است كه فقط در ایالات متحده مورد بحث و چالش است. وی همچنین به کارمندان گفت که فکر نمی کند «آدیداس» در نهایت با نژادپرستی مشکلی داشته باشد.

طبق گفته ایگور لاندائو، رئیس هیئت مدیره گروه آدیداس، فعالیت خانم پاركین در آدیداس ۲۳ سال به طول انجامیده است. وی تاکیدکرد كه پاركین «همیشه به نفع منافع شرکت و کارمندان تلاش کرده است.»

نیویورک تایمز با چاپ گزارشی نوشته است که تنها ۵ درصد از کارمندان دفتر آمریکای شمالی این شرکت را سیاهان تشکیل می دهند و همین عده بارها اظهار کرده اند که از سوی مدیریت به کارهای کم اهمیت گمارده شده و یا اینکه از سوی مدیران عالی منزوی شده اند.

آدیداس می گوید مدیرعامل کاسپر رورستد به عنوان رئیس موقت منابع انسانی فعالیت خواهد کرد تا اینکه جایگزین دائمی استخدام شود.

این شرکت اخیراً چندین طرح ابتکاری را با هدف رفع نابرابری نژادی در داخل و خارج از ایالات متحده آغاز کرد. آدیداس قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۱۲۰ میلیون دلار به ابتکارات ایالات متحده در رابطه با بی‌عدالتی‌های نژادی و حمایت از جوامع سیاه اختصاص دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای نژادپرستی در آمریکا و اروپا را محکوم کرد

آیا اتحادیه اروپا با مشکل نژادپرستی مواجه است؟

چراغ سبز پارلمان اروپا به طرح تازه مدیریت بحران مهاجرت؛ «این آخرین فرصت است»