Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وقتی پسر پدرش را در انتخابات شکست می‌دهد تا شهردار شود

ساختمان یکی از شهرداری‌ها در فرانسه
ساختمان یکی از شهرداری‌ها در فرانسه Copyright عکس تزئینی است
Copyright عکس تزئینی است
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پسر شهردار فعلی «هومون» در شمال فرانسه با غلبه بر پدرش مانع از راهیابی مجدد او به ساختمان شهرداری شد.

آگهی

در دور دوم انتخابات شورای های شهر و روستا در فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد نامزد شهرداری یکی از شهرهای شمال این کشور موفق شد پدرش را شکست دهد و جانشین او شود.

استفان ویلموت، نامزد مدیریت شهر «هومون» در نزدیکی مرز بلژیک با کسب نزدیک به ۵۳ درصد آراء توانست ژوئل ویلموت، شهردار کنونی را شکست دهد. به این ترتیب شهردار جدید «هومون» جانشین پدرش در ساختمان شهراری خواهد شد.

شهر «هومون» نزدیک به ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد. ژوئل ویلموت اولین بار در سال ۱۹۸۹ به عنوان شهردار «هومون» انتخاب شده بود. او نامزد حزب راستگرای «جمهوریخواهان» در انتخابات روز یکشنبه بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل استفان ویلموت به عنوان نامزد راستگرای مستقل در انتخابات شرکت کرده بود. او برای غلبه بر پدرش در دور دوم انتخابات با حزب چپگرای «فرانسه سرکش» ائتلاف کرد.

فهرست هواداران ژوئل ویلموت در شورای شهر آینده تنها هفت کرسی را در اختیار خواهد داشت. این در حالی است که طرفداران پسر شهردار فعلی «هومون» در شورای شهر آینده ۲۶ کرسی را در دست خواهند داشت.

ژوئل ویلموت قصد داشت برای ششمین دوره مدریت شهر «هومون» را در اختیار بگیرد اما اکثریت ساکنان این شهر پسرش را به او ترجیح دادند.

اکثریت رای دهندگان در بسیاری از شهرهای بزرگ فرانسه در جریان انتخابات روز یکشنبه به نامزدهای حزب سبزها رای دادند. اداره بسیاری از شهرهای بزرگ فرانسه از جمله بوردو، لیون، استراسبورگ، مارسی از این پس بر عهده شهردارانی از حزب سبزها خوب بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات محلی فرانسه؛ مشارکت پایین مردم همراه با موج پیروزی سبزها

انتخابات محلی فرانسه؛ ماکرون برای ۲ سال پایانی قدرت آماده می‌شود

فرانسه با سرمایه‌گذاری در صنعت داروسازی به دنبال افزایش تولید داخلی داروها است