Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گروه راک «رولینگ استونز» دونالد ترامپ را تهدید به شکایت کرد

Greg Allen
Greg Allen Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چنانچه دونالد ترامپ این هشدار را نادیده بگیرد و به این کار ادامه دهد، به دلیل نقض این ممنوعیت و استفاده غیرمجاز از ترانه‌ها، با شکایت قانونی ما روبرو خواهد شد.»

آگهی

گروه راک انگلیسی «رولینگ استونز» دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تهدید کرد که چنانچه ترانه‌های آنها را در جریان فعالیت‌های انتخاباتی خود استفاده کند، با اقدام قانونی این گروه روبرو خواهد شد.

رولینگ استونز در بیانیۀ روز یکشنبه خود اعلام کرد که تیم حقوقی این گروه برای متوقف کردن استفادۀ غیرمجاز کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ از ترانه‌های آنها، در حال کار با سازمان حمایت از حقوق موسیقی بی‌ام‌آی (BMI) است.

در این بیانیه آمده است: «چنانچه دونالد ترامپ این هشدار را نادیده بگیرد و به این کار ادامه دهد، به دلیل نقض این ممنوعیت و استفاده غیرمجاز از ترانه‌ها، با شکایت قانونی ما روبرو خواهد شد.»

رولینگ استونز پیش از این در جریان تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا نیز به استفاده از ترانه‌هایش در برنامه‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ اعتراض کرده بود.

از جمله آهنگ‌های متعلق به این گروه که به‌تازگی از سوی کمپین دونالد ترامپ استفاده شده، می‌توان به ترانه «نمی‌توانی هر آن چه را که می‌خواهی بدست آوری» اشاره کرد که در سال ۱۹۶۹ میلادی به بازار آمد و از محبوبیت بالایی برخوردار شد.

این ترانه تا کنون دست‌کم دو بار در جریان تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ پخش شده است.

اعتراض نیل یانگ و خانواده تام پتی

علاوه بر رولینگ استونز، هنرمندان دیگری نیز به استفاده از آثارشان در جریان برنامه‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ اعتراض کرده‌اند.

خانواده تام پتی، خواننده و نوازنده مشهور آمریکایی یکی از این معترضان بود.

در بیانیه اعتراضی خانواده تام پتی در این باره آمده است: «دونالد ترامپ به هیچ‌ وجه اجازه استفاده از ترانه‌های تام پتی برای پیشبرد برنامه‌هایش را که در آنها بسیاری از آمریکایی‌ها و عقل سلیم نادیده گرفته می‌شوند را ندارد.... هم تام پتی فقید و هم خانواده او قویا مقابل همه اشکال نژادپرستی و تبعیض ایستاده‌اند. تام پتی نیز هرگز نمی‌خواست که حتی یکی از ترانه‌هایش در کمپینی برای نفرت پراکنی استفاده شود. او اتحاد مردم را دوست داشت.»

نیل یانگ، خواننده و نوازنده کانادایی و برنده جایزه گرمی سال ۲۰۱۸ میلادی نیز یکی دیگر از معترضان به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ برای استفاده غیرقانونی از ترانه‌هایش بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور اروپایی رولینگ استونز؛ شاید برای آخرین بار

«بلو و بی کسی»؛ آلبوم تازه رولینگ استونز

نمایشگاه سیار «یادگارهای رولینگ استونز » در نیویورک