واکنش به خیز سعودی‌ها برای خرید باشگاه فرانسوی: مارسی فروشی نیست

هواداران تیم المپیک مارسی
هواداران تیم المپیک مارسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژاک هنری ایرو، رییس باشگاه فوتبال المپیک مارسی پس از اعلام علاقمندی‌ برای خرید این باشگاه که سابقه قهرمانی در اروپا را در کارنامه دارد، گفت: «مارسی فروشی نیست.»

آگهی

ژاک هنری ایرو، رییس باشگاه فوتبال المپیک مارسی پس از اعلام علاقمندی‌ برای خرید این باشگاه که سابقه قهرمانی در اروپا را در کارنامه دارد، گفت: «مارسی فروشی نیست.»

وی افزود: «از کسانیکه برای پشتیبانی مالی المپیک مارسی ابراز علاقه کردند تشکر می‌کنم اما ما علاقه‌ای به فروش باشگاه نداریم.»

ایرو در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر پیشنهاد ۷۰۰ میلیون یورویی برای خرید این باشگاه از سوی مراد بوجلال که رئیس باشگاه راگبی تولون فرانسه است، موضع باشگاه را مطرح کرد. گفته می‌شود سرمایه‌گذاران سعودی در پشت این پیشنهاد برای خرید باشگاه المپیک مارسی قرار دارند.

طبق برنامه پیشنهادی قرار بود ۳۰۰ میلیون یورو برای خرید باشگاه اختصاص پیدا کند، ۲۰۰ میلیون برای تسویه بدهی‌ها گذاشته شود و ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر برای خرید بازیکنان تعیین شود.

مالکیت این تیم فوتبال که در سال ۱۹۹۳ برنده لیگ قهرمانان اروپا شد، از سال ۲۰۱۶ در اختیار فرانک مک کورت، سرمایه‌گذار آمریکایی است. وی علی‌رغم تلاش‌هایی که داشت هیچ گاه نتوانست شکاف با تیم پاری‌سن‌ژرمن را پر کند. مالک قهرمان لیگ فرانسه سازمان سرمایه‌گذاری قطر است.

تیم فوتبال المپیک مارسی، پیش از توقف بازی‌های لیگ فوتبال فرانسه به‌خاطر شیوع ویروس کرونا، در رده دوم پس از پاری‌سن‌ژرمن قرار گرفت.

پیشنهاد جدید برای خرید باشگاه المپیک مارسی در حالی مطرح شده است که دو ماه پیش شایعاتی مبتی بر علاقمندی ولید بن طلال شاهزاده سعودی برای خرید این باشگاه فرانسوی مطرح شده بود. وی در سال‌های گذشته نیز برای خرید این باشگاه ابراز علاقه کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مارسی؛ پنج زخمی در جریان درگیری میان هولیگانهای انگلستان و روسیه

در آستانه آغاز جام ملت های اروپا مارسی صحنه خشونت بود

مارسیال با انتقال به منچستریونایتد تبدیل به گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال فرانسه شد