یورو ۲۰۱۶: گشت پلیس در خیابانهای مارسی در آستانه بازی فرانسه و آلبانی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یورو ۲۰۱۶: گشت پلیس در خیابانهای مارسی در آستانه بازی فرانسه و آلبانی

تیمهای ملی فوتبال فرانسه و آلبانی چهارشنبه شب در حالی در ششمین روز از مسابقات جام ملت های اروپا به مصاف یکدیگر می روند که بیم آن می رود شهر مارسی بار دیگر شاهد درگیری بین هواداران متعصب تیمها باشد.

در پایان مسابقه شنبه شب تیم های فوتبال انگلستان و روسیه که در مارسی برگزار می شد، هواداران دو تیم با یکدیگر درگیر شدند. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) ضمن محکوم کردن این خشونتها هشدار داده است که در صورت تکرار اینگونه رفتارها احتمال دارد تیمهای انگلستان و روسیه از مسابقات اخراج شوند.

یک مرد جوان که از هواداران تیم ملی فوتبال آلبانی است می گوید: «پیش از هر چیز ما انتظار داریم نمایش خوبی را مشاهده کنیم. در مرتبه دوم انتظار پیروزی آلبانی را می کشیم.»

مرد جوان دیگری که او نیز از هواداران تیم فوتبال آلبانی است، می گوید: «باید تا آنجا که می شود خوب و به دور از پرخاشگری بازی کنیم. امیدوارم بهترین تیم پیروز شود و آن تیم آلبانی باشد.»

پلیس فرانسه به منظور جلوگیری از درگیری های مشابه آنچه بین هواداران تیم های فوتبال انگلستان و روسیه رخ داد، دست به گشت زنی در خیابانهای مارسی زده است. با این حال ناظران جو حاکم بر شهر مارسی را از فضایی که در آستانه بازی تیم های انگلستان و روسیه ایجاد شده بود، متفاوت می دانند.

یکی از هواداران تیم ملی فوتبال فرانسه می گوید: «برای من این تبدیل به سنت شده است که وقتی تیم فرانسه در هتل اسکان یافته است از آنها استقبال کنم زیرا بازیکنان همواره پیش از بازی در اطراف هتل پیاده روی می کنند. اما اکنون با شرایط امنیتی فعلی و خطرات احتمالی این اتفاق نخواهد افتاد. خوب مشکلی نیست! ما اینجا هستیم تا آبی پوشان را تشویق کنیم.»

دیدار تیمهای ملی فوتبال فرانسه و آلبانی ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ۶۴ هزار نفری ولودروم مارسی برگزار خواهد شد. تیم آلبانی در این بازی از حضور لوریک سانا، کاپیتان خود که در بازی قبلی از زمین اخراج شد، محروم است.