Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا مرزهای خود را به روی ۵۴ کشور از جمله آمریکا و روسیه باز نمی‌کند

اروپا مرزهای خود را به روی ۵۴ کشور از جمله آمریکا و روسیه باز نمی‌کند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک منبع مطلع در اتحادیه اروپا ضمن تایید این موضوع در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز تصریح کرد که در این فهرست سیاه نام بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه جای گرفته است.

آگهی

در پی تداوم بحران سلامت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در برخی نقاط جهان مرزهای اروپا به روی ۵۴ کشور که هنوز موفق به کنترل این بحران سلامت نشده‌اند، بسته باقی می‌ماند.

یک منبع مطلع در اتحادیه اروپا ضمن تایید این موضوع در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز تصریح کرد که در این فهرست سیاه نام بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه جای گرفته است.

اتحادیه اروپا در حالی چنین دست به اتخاذ چنین تصمیمی زده که مقامات اغلب کشورهای اروپایی پیش‌تر اعلام کرده بودند که مرزهای خارجی بر اساس یک رویکرد هماهنگ و جمعی از ابتدای ماه آینده میلادی به روی مسافران گشوده خواهد شد.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار یورونیوز قرار گرفته مسئولان اروپایی دو فهرست مجزا برای صدور مجوز ورود به مسافران خارجی تهیه کرده‌اند.

یکی از این فهرست‌ها شامل کشورهایی است که اتباع آنها اجازه عبور از مرزهای خارجی اتحادیه را دارند و در دیگری که می‌توان عنوان فهرست سیاه به آن داد نام کشورهایی درج شده که شهروندان آنها پس از بازگشایی مرزها از ابتدای ماه ژوئیه همچنان از ورود به کشورهای عضو این اتحادیه منع می‌شوند.

در فهرست سیاه اتحادیه اروپا که قرار است تا پایان روز چهارشنبه ۲۴ ژوئن تکمیل شود نام کشورهایی چون روسیه، برزیل و قطر دیده می‌شود و هنوز به طور مشخص معلوم نیست که آیا کشورهایی از خاورمیانه از جمله ایران در این فهرست قرار می‌گیرند یا خیر.

مسئولان اروپایی قرار است ابتدای هفته آینده به صورت رسمی تصمیم خود را اعلام کنند که در این صورت جزئیات بیشتری از دو فهرست تهیه شده برای صدور مجوز سفر به اتحادیه اروپا در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مقامات بروکسل پیش‌تر زمانی که کلیات این تصمیم مشخص شده بود اعلام کردند که فهرست‌ها بر اساس نرخ ابتلا به ویروس در کشورهای جهان تدوین و تهیه خواهد شد.

بر این اساس، داده‌های اپیدمیولوژی مبنا قرار خواهد گرفت و برخی کشورها که همچنان از نرخ بالای ابتلا برخوردارند در فهرست سیاه گنجانده خواهد شد.

آنچه تاکنون در اختیار یورونیوز قرار گرفته حکایت از آن دارد که شهروندان ۴۷ کشور مجوز عبور از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را دریافت خواهند کرد و اتباع ۵۴ کشور نیز در فهرست سیاه ورود به کشورهای اتحادیه قرار خواهند گرفت.

اطلاعاتی که به صورت اختصاصی در اختیار یورونیوز قرار گرفته و از گنجانده شدن نام ایالات متحده در فهرست سیاه اتحادیه اروپا حکایت دارد با آنچه نشریه نیویورک تایمز پیش‌تر منتشر کرده است، همخوانی دارد.

در ایالات متحده آمریکا تاکنون بیش از ۲ میلیون و سیصد هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ به ثبت رسیده و بیش از ۱۲۰ هزار نفر از شهروندان این کشور نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان محدودیت‌های کرونایی؛ آمریکا مرزهای زمینی و دریایی خود را به روی گردشگران باز می‌کند

کشاورز بلژیکی با عقب بردن مرز فرانسه کشورش را دو متر بزرگتر کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند