نمایشگاه سالانه گوشت سگ در چین برغم نگرانی‌ فعالان حقوق حیوانات افتتاح شد

نمایشگاه سالانه گوشت سگ در چین برغم نگرانی‌ فعالان حقوق حیوانات افتتاح شد
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شنژن ماه آوریل گذشته نخستین شهر چین لقب گرفت که مصرف گوشت سگ را ممنوع اعلام کرد و انتظار می‌‌رود دیگر شهرها هم از این سیاست پیروی کنند.

آگهی

نماشگاه مشهور فروش گوشت سگ در چین برغم توصیه‌های دولت این کشور برای حفاظت بیشتر از جان حیوانات و کاهش خطر بیماری‌های ناشی از شیوع ویروس در شهر «یولاین» افتتاح شد.

فعالان حقوق حیوانات در چین امیدوارند که این آخرین نمونه از برپایی چنین جشنواره‌ای در کشورشان باشد.

این فستیوال قرار است به مدت ۱۰روز میزبان هزاران بازدیدکننده باشد که بسیاری از آنها برای خرید لاشه‌های آویزان شده سگ در قفس‌های تخته‌ای به این مکان می‌آیند.

مدافعان حقوق حیوانات ابراز امیدواری کرده‌اند که با توجه به توصیه‌های دولت در دوره همه‌گیری ویروس کرونا شمار بازدیدکنندگان و خریداران گوشت سگ از این نمایشگاه کاهش چشمگیری داشته باشد.

دولت در حال تدوین قوانین جدید برای منع تجارت حیوانات وحشی و محافظت از حیوانات خانگی است و فعالان امیدوارند امسال آخرین باری باشد که این جشنواره برگزار می شود.

شنژن ماه آوریل گذشته نخستین شهر چین لقب گرفت که مصرف گوشت سگ را ممنوع اعلام کرد و انتظار می‌‌رود دیگر شهرها هم از این سیاست پیروی کنند.

پیتر لی، یکی از کارشناسان «هیومن سوسایتی اینترنشنال» Humane Society International، یک گروه مدافع حقوق حیوانات در خصوص برپایی این جشنواره گفته است: «امیدوارم که یولاین سیاست‌های خود را نه تنها به نفع حیوانات بلکه در جهت تامین سلامت و ایمنی شهروندان تغییر دهد.»

این کارشناس مسائل سیاسی و حقوقی در ادامه تاکید می‌کند: «اجازه اجتماعات گسترده برای تجارت و مصرف گوشت سگ در بازارهای شلوغ و رستوران ها به نام جشنواره خطرات بهداشتی قابل توجهی را به همراه دارد.»

همه‌گیری ویروس کرونا که گمان می رود سرچشمه آن خفاش‌هایی از گونه نعل‌بینیان باشد چین را بر آن داشت تا سیاست‌های جاری در خصوص مصرف گوشت حیوانات را مورد ارزیابی قرار دهد.

دولت چین پس از شناسایی نخستین نمونه‌های ویروس کرونا در در یک بازار محصولات غذایی در ووهان و همه‌گیر شدن بیماری کووید۱۹ در این کشور وعده داده است که تجارت حیوانات وحشی را ممنوع کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موسسه خیریه پناهگاه الاغ‌ها: سالانه میلیون‌ها الاغ قربانی تجارت پوست می‌شوند

کشتار بیش از ۱۴۰۰ دلفین در جزایر فارو

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟