Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هواداران موسیقی پاپ کره‌ای در تیک تاک چگونه به ترامپ «رودست» زدند؟

تجمع انتخاباتی ترامپ
تجمع انتخاباتی ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم طوسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، روز شنبه ۲۰ ژوئن پس از سه ماه توقف فعالیت به دلیل شیوع ویروس کرونا، اولین تجمع انتخاباتی خود را با وعده حضور انبوه هواداران رئیس جمهوری آمریکا در شهر تالسا برگزار کرد؛ اما با وجود فروش بالای بلیت، قسمت‌های زیادی از سالن ورزشی محل برگزاری این تجمع خالی بود.

آگهی

هواداران آمریکایی یک موسیقی پاپ کره‌ای در شبکه اجتماعی تیک تاک مدعی شده‌اند که خالی بودن ورزشگاه محل برگزاری آخرین تجمع دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، نتیجه کارزار «شیطنت‌آمیز» آنها بوده است.

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، روز شنبه ۲۰ ژوئن پس از سه ماه توقف فعالیت به دلیل شیوع ویروس کرونا، با وجود انتقادها اولین تجمع انتخاباتی خود را با وعده حضور انبوه هواداران رئیس جمهوری آمریکا در شهر تالسا برگزار کرد؛ اما با وجود فروش بالای بلیت، قسمت‌های زیادی از سالن ورزشی محل برگزاری این تجمع خالی بود.

AP Photo
تجمع انتخاباتی ترامپ در شهر تالساAP Photo

تیم مورتاگ، مسئول روابط عمومی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ پس از این تجمع اعلام کرد که دلیل حضور کمرنگ هواداران، معترضانی بودند که در بیرون ساختمان ورزشگاه مانع از ورود شرکت‌کنندگان می‌شدند. این در حالی است که خبرنگاران حاضر در محل می‌گویند که تجمعات اعتراضی بسیار پراکنده و کمرنگ بود و تاثیری در ورود افراد به تجمع انتخاباتی ترامپ نشد.

کارزار «شوخی» جوانان در شبکه‌های اجتماعی برای ممانعت از حضور هواداران ترامپ

«ای وای، من برای تجمع انتخاباتی ترامپ بلیت ثبت نام کردم اما نمی توانم بروم.»… این پیام ویدئوهایی با میلیون‌ها بازدیدکننده در شبکه اجتماعی تیک تاک بود.

پس از اعلام عمومی ثبت‌نام برای شرکت در تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ توسط حساب توئیتری کمپین او، جوانان مخالف سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا در دوران شیوع کرونا و معترضان به نژادپرستی در شبکه اجتماعی تیک تاک موجی را با هدف «تحقیر کردن» دونالد ترامپ به راه انداختند. آنها دیگران را دعوت کردند تا بلیت این تجمع را رزرو کنند اما در آن شرکت نکنند.

روز پانزدهم ژوئن یکی از کابران زن با انتشار ویدئویی در تیک تاک در حالی که سرفه‌های تصنعی می‌کرد گفت: «ای وای... نه، من برای تجمع انتخاباتی ترامپ بلیت ثبت نام کردم اما نمی توانم بروم.»

هزاران کاربر مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ در این شبکه‌های اجتماعی که بیشتر آنها را هوادارن نوجوان و جوان موسیقی پاپ کره‌ای تشکیل می‌دادند با ارسال ویدئو دیگران را تشویق به رزرو بلیت تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ و شرکت در این «شوخی» کردند.

وای… نه… من برای چهل و پنجمین تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا ثبت‌نام کردم اما یادم نبود که در آن روز باید ویندوز کامپیوترم را سامان دهم. امیدوارم دیگران اشتباه مرا تکرار نکنند
کاربر تیک تاک

یک کاربر دیگر در ویدئوی خود گفت: «وای… نه… من برای چهل و پنجمین تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا ثبت‌نام کردم اما یادم نبود که در آن روز باید ویندوز کامپیوترم را سامان دهم. امیدوارم دیگران اشتباه مرا تکرار نکنند.»

این ویدئوها در تیک تاک میلیون‌ها بار دیده شد و پای این کارزار به توئیتر هم رسید. اما کاربران این شبکه اجتماعی برای مخفی ماندن حرکت دسته‌جمعی خود ویدئوهایشان را پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پاک می‌کردند.

با وجود ادعای این جوانان درباره تاثیر حرکت دسته جمعی‌شان در کم جمعیت بودن تجمع ترامپ، اطلاعات دقیقی و آماری برای اثبات آن در دسترس نیست.

Sue Ogrocki/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
ترامپ در میان هوادارانش در تالساSue Ogrocki/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

ترامپ و هوادارانش در اوایل هفته گذشته از ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای این تجمع خبر داده بودند. برد پارسکل، مسئول کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ ترامپ در چهاردهم ژوئن در توئیتی ضمن خبر دادن از ثبت نام ۸۰۰ هزار نفر برای این مراسم نوشته بود: «شنبه شگفت‌آور خواهد شد.»

اما طبق اعلام آتشنشانی شهر تالسا از ۱۹۰۰ جایگاه این ورزشگاه ۶۲۰۰ بلیت ورود ثبت شد.

آقای پارسکل روز یکشنبه پس از ادعای کاربران تیک تاک در بیانیه‌ای نوشت: «چپ‌ها و ترول‌های آنلاین با جشن پیروزی گرفتن فکر می‌کنند که به نوعی بر حضور هواداران در تجمع انتخاباتی تأثیر گذاشته‌اند، آنها نمی‌دانند که چه می‌گویند یا از نحوه برگزاری تجمع‌های انتخاباتی ما بی‌خبرند.»

او در توئیتی معترضان ضد سیاست‌های ترامپ در بیرون محل برگزاری را مقصر تعداد کمتر هواداران حاضر خواند و گفت که آنها بودند که با تجمع در مقابل دستگاه‌های بازرسی مانع از ورود هواداران شدند.

شما از نوجوان‌های تیک تاکی رکب خوردید. آنهایی که با رزرو جعلی بلیت شما را فریب دادند که باور کردید که یک میلیون نفر آنقدر هواخواه تریبون نژادپرست سفیدپوست-برتربین شما هستند که در دوران کرونا یک ورزشگاه را برایتان پر کنند
الکساندرا اوکتاویا کورتز
نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

الکساندرا اوکتاویا کورتز، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به توئیت آقی پارسکا نوشت: «شما از نوجوان‌های تیک تاکی رکب خوردید. آنهایی که با رزرو جعلی بلیت شما را فریب دادند که باور کردید که یک میلیون نفر آنقدرهواخواه تریبون نژادپرست سفید پوست-برتربین شما هستند که در دوران کرونا یک ورزشگاه را برایتان پر کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خابی لیم چگونه به پرطرفدارترین تیک تاکر جهان مبدل شد؟چند نفر حساب این جوان سنگالی را دنبال می کنند؟

حذف مایکروسافت از گردونه رقابت؛ تیک‌تاک به اوراکل رسید

جو بایدن از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید