برلین: حضور نیروهای آمریکایی در آلمان برای امنیت آمریکا و اروپا مهم است

نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در آلمان
نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در آلمان Copyright Nicolas Armer/AP
Copyright Nicolas Armer/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان امروز ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در آلمان برای امنیت اروپا و آمریکا مهم است.

آگهی

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان امروز ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در آلمان برای امنیت اروپا و آمریکا مهم است.

این سخنان پس از آن گفته شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه بار دیگر بر تصمیم خود برای کاهش شمار نیمی از نظامیان کشورش در خاک آلمان تاکید کرد و گفت که برلین همچنان در پرداخت سهم خود از مشارکت در ناتو کوتاهی می‌کند و در روابط تجاری با ایالات متحده نیز رفتار مناسبی ندارد.

در حال حاضر طبق گفته دونالد ترامپ حدود ۵۲ هزار سرباز آمریکایی در خاک آلمان حضور دارند و این میزان بیشترین شمار نظامیان آمریکایی مامور برای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی،‌ ناتو در خارج از ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. آمریکا در نظر داد این تعداد نیرو را به ۲۵ هزار نفر کاهش دهد.

با این حال آقای ماس که در لهستان حضور دارد در واکنش به سخنان ترامپ گفت: ما فکر می‌کنیم که حضور نیروهای آمریکایی برای امنیت مهم است که تنها شامل امنیت آلمان نمی‌شود بلکه امنیت آمریکا و مخصوصا اروپا را نیز شامل می‌شود.

وزیر خارجه آلمان همچنین تاکید کرد که این کشور هیچ جزئیاتی را از ایالات متحده آمریکا برای خروج نیروهایش دریافت نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح خروج ۹۵۰۰ نظامی آمریکایی از آلمان به تایید ترامپ رسید

مسکو و دمشق: نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟