Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آنکارا: پروازهای بین ایران و ترکیه از اول اوت از سر گرفته می‌شود

پروازهای بین ایران و ترکیه به زودی از سر گرفته می‌شود
پروازهای بین ایران و ترکیه به زودی از سر گرفته می‌شود Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد پروازهای متقابل بین ایران و ترکیه از تاریخ یکم ماه اوت (۱۱ مرداد) از سر گرفته می‌شود.

آگهی

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که پروازهای میان ایران و ترکیه از یکم ماه اوت (۱۱ مرداد) از سر گرفته می‌شود.

وی این خبر را در دیدار روز دوشنبه خود با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی‌اش در استانبول اعلام کرد اما به جزییات بیشتری در این زمینه اشاره‌ای نداشت.

آقای ظریف نیز در این دیدار درباره بازگشایی مرزهای هوایی و زمینی بین ایران و ترکیه در پی شیوع ویروس کرونا گفت: «آنچه در مرحله اول برای هر دو کشور و اقتصاد دو کشور بسیار مهم بود، بازگشایی مرزها برای مبادلات تجاری بود. در این زمینه با همکاری در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی که بین ایران و ترکیه در سطوح مختلف و بین وزارتخانه‌های بهداشت، خارجه و راه دو کشور صورت گرفت، توانستیم بر بازگشایی مرزها برای تبادلات تجاری توافق کنیم البته مرزهای ریلی برقرار بود و مرزها برای تبادلات کامیونی هم بازگشایی شده است.»

وی با این حال درباره سفرهای هوایی بین ایران و ترکیه بر خلاف چاووش اوغلو اشاره به تاریخ خاصی نکرد اما گفت: «در آینده برنامه است که پروازهای هوایی از سر گرفته شود. درباره رفت و آمد افراد با توجه به اینکه مهمترین موضوع برای همه ما فعلا سلامتی مردم است و ما هم در ایران هنوز درباره بازگشایی و فعالیت مجدد توریسم، تصمیم قطعی را اتخاذ نکردیم.»

به محض اینکه ایران و ترکیه در این زمینه تصمیم نهایی را بگیرند، مرزها برای رفت و آمد مسافران بازگشایی می‌شود
محمد جواد ظریف
وزیر امور خارجه ایران

وزیر امور خارجه ایران افزود: «این موضوع هفته گذشته در دستورکار ستاد ملی کرونای ایران قرار داشته است و براساس دستور رئیس جمهور قرار شده کمیته ویژه‌ای متشکل از وزارت میراث فرهنگی، بهداشت و امور خارجه در این خصوص فعالیت کنند و به محض اینکه دو کشور در این زمینه تصمیم نهایی را بگیرند، مرزها برای رفت و آمد مسافران نیز بازگشایی می‌شود.»

پروازهای تجاری بین ایران و ترکیه اواخر فوریه گذشته (اوایل اسفند ۱۳۹۸) به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران به حالت تعلیق درآمده بود و تنها شرکت‌های مسافرتی ایران می‌توانستند با شرط ورود بدون مسافر، مسافران ایرانی را به ترکیه بازگردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه تجهیزات پزشکی و بهداشتی برای مقابله با کرونا به ایران می‌فرستد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟