فرودگاه‌های مصر از اول ژوئيه بازگشایی می‌شوند

wikipedia
wikipedia Copyright wikipedia
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت مصر اعلام کرد به تدریج فرودگاه‌های این کشور را برای پذیرش مسافران و گردشگران خارجی بازگشایی می‌کند.

مصر اعلام کرد از روز اول ماه ژوئيه تمام فرودگاه‌های این کشور مجددا بازگشایی خواهند شد. 

آگهی

محمد منار آنبا، وزیر هواپیمایی کشوری مصر روز یکشنبه ۱۴ ژوئن در یک کنفرانس خبری با اعلام این موضوع اظهار داشت: «پروازها از ابتدای ماه آینده میلادی در سراسر کشور به تدریج از سر گرفته خواهد شد و در ابتدا گردشگران خارجی محدود به حضور در سه استان ساحلی خواهند بود.»

در همین راستا خالد العانی، وزیر گردشگری دولت مصر هم اعلام کرد تدابیر بهداشتی لازم در فرودگاه‌ها، هواپیماها و همچنین هتل‌های این کشور مد نظر قرار گرفته می‌شود تا از امنیت و سلامت گردشگران خارجی اطمینان حاصل شود. 

وزرای دولت مصر همچنین تاکید کردند مسافرانی که از کشورهای با میزان بالای ابتلا به ویروس کرونا وارد این کشور می‌شوند باید پیش از آمدن به مصر آزمایش بدهند. 

بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ لطمه جدی به صنعت گردشگری مصر وارد کرده است. دولت می‌گوید این صنعت ۵ درصد از کل درآمدهای اقتصادی این کشور را به خود اختصاص می‌دهد این در حالیست که کارشناسان بر این باورند در صورت سرمایه‌گذاری صحیح امکان افزایش این عدد تا ۱۵ درصد نیز وجود دارد. 

مصر با جمعیت حدودا ۱۰۰ میلیون نفری تا کنون حدود ۴۳ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را تجربه کرده و از این تعداد نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را در اثر این بیماری از دست داده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا فرودگاه‌های ایران را از نظر اقدامات ضد کرونا «امن» اعلام کرد

دختران مشهور تیک توک آخرین قربانیان دستگاه سرکوب در مصر

بریتانیایی‌ها رکورد استفاده از مرخصی استعلاجی را شکستند