Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوکراین؛ ۵ میلیون دلار اسکناس رشوه شرکت «بوریسما» توقیف شد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکتی که پسر جو بایدن پیشتر یکی از اعضای هیئت مدیره آن بود دست داشتن در پرداخت این رشوه ۵ میلیون دلاری را تکذیب کرده است.

آگهی

مقام‌های دولت اوکراین می‌گویند ۵ میلیون دلار اسکناس را که بعنوان رشوه برای پایان دادن به بررسی پرونده شرکت «بوریسما» پرداخت شده بود توقیف کردند. تمام این مبلغ ۵ میلیون دلاری در یک کنفرانس خبری داخل کیسه‌های پلاستیکی و روی میز قرار داده شد.

شرکت بوریسما، که پسر جو بایدن، زمانی یکی از اعضای هیئت مدیره آن بوده است در حوزه انرژی فعالیت دارد و گزارش‌هایی در خصوص فساد مالی در آن منتشر شده است.

مقام‌های اوکراینی البته تایید کردند که هیچ ارتباطی میان فردی که پیشنهاد رشوه ۵ میلیون دلاری داده با هانتر بایدن، پسر جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود ندارد.

دونالد ترامپ، پیشتر خواهان تحقیق درباره نامزد حزب دموکرات و پسرش در این پرونده و احتمال فساد مالی او در شرکت بوریسما در اوکراین شده بود.

آرتم سیتینیک، رئيس دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین روز شنبه در یک نشست خبری، ۱۳ ژوئن اعلام کرد سه نفر از جمله مقامات فعلی و پیشین امور مالیاتی به دلیل دریافت این رشوه بازداشت شده‌اند.

سیتینیک با بیان این مطلب اظهار داشت که این مبلغ، بزرگترین رشوه نقدی است که تا کنون در این کشور توقیف شده است. این مسئول مبارزه با فساد در کشور اوکراین همچنین تاکید کرد، پرداخت کنندگان این رشوه خواهان عدم پیگیری پرونده فساد مالی احتمالی شرکت بوریسما بوده‌اند.

از سوی دیگر شرکت بوریسما در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد و اطلاعی در خصوص جزئيات ماجرای پرداخت رشوه ندارد.

این ماجراها در حالی رخ داده که دادستان پیشین اوکراین پیشتر تاکید کرده بود با بررسی اسناد این پرونده، هیچ مدرکی مبنی بر ارتکاب جرم از سوی هانتر بایدن در هنگام حضور در شرکت بوریسما یافت نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانکدار سابق چینی به جرم دریافت رشوه و فساد مالی اعدام شد

رئیس جمهوری اوکراین از تصمیمش در قبول درخواست عجیب گروگانگیر دفاع کرد

ترامپ در دیدار با زلنسکی: ما همدیگر را معروف‌تر کردیم اما فساد پسر بایدن وحشتناک است