حمله با چاقو به مدرسه‌ای در اسلواکی؛ مهاجم یک نفر را کشت و با شلیک پلیس کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله با چاقو به مدرسه ای در اسلواکی
حمله با چاقو به مدرسه ای در اسلواکی   -   کپی رایت  Erika Durcova/AP

مردی مسلح به چاقو روز پنجشنبه ۱۱ ژوئن با حمله به مدرسه‌ای در اسلواکی یک نفر را کشت و دست‌کم پنج نفر را زخمی کرد. وی در نهایت با شلیک گلوله پلیس کشته شد.

این اتفاق در شهر وروتکی در شمال اسلواکی رخ داد و بنا به گفته مقامات، قربانی حادثه معاون دبیرستان بود. از سوی دیگر سه بزرگسال و دو کودک در بین مجروحان هستند که همگی با انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مهاجم فردی ۲۲ ساله از یکی از شهرهای اطراف وروتکی است که سال‌ها پیش در این مدرسه تحصیل می‌کرد.

میلان لوکانسکی، رئیس پلیس اسلواکی در فیس بوک گفت: «مهاجم در شیشه‌ای را برای ورود به مدرسه شکست. کارکنان تلاش کردند جلوی او را بگیرند اما او از چاقویی که به همراه داشت  استفاده کرد.»

وی افزود: «مهاجم ضربه‌ای کشنده با چاقو به معاون مدرسه وارد کرد. یک نگهبان را زخمی کرد و سپس وارد فضای داخل ساختمان شد. در آنجا یک دبیر زن را زخمی کاری زد و سپس با چاقو به دو کودک چندین ضربه وارد کرد.»

این مقام در ادامه گفت که مهاجم سپس فرار کرد در حالیکه نگهبان تلاش کرد تا او را بگیرد.

در نهایت به گفته رئیس پلیس اسلواکی ماموران ماجرا در دست گرفتند و با توجه به اصرار مهاجم در استفاده از چاقو، پلیس او را به ضرب گلوله خنثی کرد.

زوزانا چاپوتوا، رئیس جمهوری اسلواکی نیز در واکنش به این حمله به بستگان قربانی تسلیت گفت.

وزیر کشور اسلواکی که در صحنه حادثه حاضر شد، گفت: «متاسفانه افراد دیوانه‌ای وجود دارند که بین ما زندگی می‌کنند و ما قادر به جلوگیری از این حادثه‌ها نیستیم.»