توییتر در پی محدود کردن کاربران از ریتوییت مطالبی که پیشتر از سوی افراد خوانده نشده است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Ap photo
Ap photo   -   کپی رایت  Ap photo

توییتر در تلاش است تا مخاطبان خود را از به اشتراک گذاشتن مطالبی که خوانده نشده اند، بازدارد.

شرکت توییتر این طرح خود را به صورت آزمایشی و روی گوشی‌های تلفن همراهی که سیستم عامل اندروید دارند امتحان می‌کند.

توییتر در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده می‌گوید امیدوار است با اجرای این طرح بحث آگاهانه را در شبکه‌های اجتماعی ترویج دهد.

در این طرح کاربرانی که گوشی‌های اندرویدی دارند، اگر قصد به اشتراک گذاشتن مقاله‌ای را داشته باشند که پیشتر لینک آن را در توییتر باز نکرده باشند، با این پیغام مواجه می‌شوند: «آیا می‌خواهید پیش از ریتوییت لینک مطلب را باز کنید؟»

مشکل همرسانی مطالب در توییتر از سوی کاربران اتفاق جدیدی نیست. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ از سوی دانشگاه کلمبیا و شرکت مایکروسافت انجام شد نشان می‌دهد ۵۹ درصد لینک‌هایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند هرگز کلیک نمی‌شوند.

البته توییتر قصد ندارد ریتوئیت چنین مطالبی را ممنوع کند، هدف این کار این است که کاربران به بازاندیشی و تامل بیشتر درباره آنچه به اشتراک می‌گذارند دعوت کند. شرکت توییتر می‌گوید این سیاست‌های جدید با هدف سانسور یا محدودیت آزادی بیان صورت نمی‌گیرد بلکه تنها به دنبال آن است مطالب با بررسی بیشتر و تاملی عمیق‌تر در فضای مجازی همرسانی شوند.

مدیران توییتر می‌گوید تلاش می‌کنند تا مردم را به تجدید نظر در رفتار لحظه‌ای خود دعوت کنند تا از پشیمانی بعد از انجام رفتارها و تصمیمات لحظه‌ای کاربران جلوگیری نمایند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید