Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توییتر پیام‌های ناقض مقررات دونالد ترامپ را «علامت گذاری» می‌کند

توییتر پیام‌های ناقض مقررات دونالد ترامپ را «علامت گذاری» می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر بخش حقوقی توییتر اعلام کرد که توییتر بنا دارد برخی توییت چهره‌های سیاسی که ناقض قوانین و چارچوب‌های تویتر باشد را برچسب‌دار کند، از جمله دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا. جزییات این ساز و کار هنوز مشخص نشده است.

آگهی

مدیر بخش حقوقی توییتر روز چهارشنبه ۲۷ مارس اعلام کرد که این شرکت در حال بررسی طرح تازه‌ای است که در آن توییت برخی چهره‌های سیاسی که ناقض قوانین توییتر باشد، علامت‌گذاری خواهد شد؛ از جمله توییت‌های دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا.

ویجایا گده مدیر بخش حقوقی توییتر درباره این رویکرد جدید گفت: «توییتر ممکن است حاشیه‌نویسی (توضیح) بر توییت‌ چهره‌های سیاسی که حاوی توهین باشد را در دستور کار خود قرار دهد. توییتر در این حاشیه‌نویسی توضیح خواهد داد چرا این توییت‌ها باقی می‌مانند.»

او پیشتر گفته بود که توییتر در حال حاضر بنا ندارد پست‌های آقای ترامپ را حذف کند با این حال توییت‌هایی که خلاف قوانین این کمپانی باشد را علامت‌گذاری خواهد کرد.با این حال، با توجه به این‌که «این توییت‌ها قابل توجه هستند، حتی اگر آنها چارچوب و دستورالعمل‌های توییتر را نقض کرده باشند،» پاک نخواهند شد. 

با این حال مدیر بخش حقوقی توییتر توضیح داده است که قابل توجه بودن و مهم بودن توییت سیاستمداران دلیل نمی‌شود که از تمامی توییت‌های چهره‌های سیاسی حمایت شود.

او در همین زمینه افزود: «برای نمونه محتوای برخی از پست‌ها در این شبکه اجتماعی ممکن است علیه یک فرد تهدید خشونت‌آمیز مستقیم باشد. در این شرایط ما آن را روی پلتفرم نگه نمی‌داریم چرا که چنین چیزی برای افراد خطر ایجاد می‌کند. اما پیام‌های دیگری نیز وجود دارد که ما بر این باوریم مورد علاقه عموم است و مردم تمایل دارند درباره آن گفت‌وگو کنند.»

خانم گده همچنین گفت: «یکی از نکاتی که ما بر آن متمرکز شده‌ایم این است که چطور می‌توانیم چنین توییت‌هایی را نشانه‌گذاری کنیم. ما باید چه متنی اطراف آن توییت قرار دهیم که مخاطب ما متوجه شود محتوای این توییت ناقض قوانین توییتر است. یا اینکه چطور به مخاطبان بگوییم که نگه‌داشتن این پیام روی پلتفرم توییتر با یک هدف خاص انجام می‌شود.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مدیر بخش حقوقی توییتر در پاسخ به اینکه آیا آقای ترامپ می‌تواند هر چیزی دلش خواست توییت کند، پاسخ داد: «وقتی ما به چنین محتوایی اجازه می‌دهیم در پلتفرم توییتر باقی بماند این پیام را به مردم می‌دهیم که چنین پیامی مغایر قوانین توییتر نیست و مردم گمان می‌کنند انتشار این مدل محتوا توسط قوانین توییتر مجاز است.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از توییتر برای بیان نظرات و واکنش به مخالفان خود استفاده می‌کند. از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، بسیاری از پیام‌های وی در توییتر، به دلیل استفاده از الفاظ خاص، یا لحن تند، جنجال برانگیز شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توییتر در پی محدود کردن کاربران از ریتوییت مطالبی که پیشتر از سوی افراد خوانده نشده است

آیا ترامپ می‌تواند توئیتر را به نقض اصل آزادی بیان متهم کند؟

اقدام تازه توییتر برای مقابله با توییت‌های ناقض قوانین شخصیت‌های سیاسی