شاهزاده بلژیک به دلیل نقض قرنطینه در اسپانیا ۱۰ هزار و ۴۰۰ یورو جریمه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شاهزاده بلژیک
شاهزاده بلژیک   -  کپی رایت  BENOIT DOPPAGNE/AFP

شاهزاده یواخیم، خواهرزادۀ ۲۸ سالۀ فیلیپ، پادشاه بلژیک به دلیل نقض مقررات قرنطینه در جریان سفرش به اسپانیا مبلغ ۱۰ هزار و ۴۰۰ یورو (معادل ۱۱ هزار و ۸۰۰ دلار) جریمه شد.

این شاهزاده جوان که در ۲۴ ماه مه (۴ خرداد) به اسپانیا سفر کرده بود، در دوران کوتاه اقامتش نه تنها قانون اسپانیا مبتنی بر قرنطینۀ ۱۴ روزۀ مسافران در بدو ورود به این کشور را رعایت نکرد، بلکه تنها دو روز پس از ورود به اسپانیا در یک میهمانی در شهر کوردوبا واقع در جنوب اسپانیا شرکت کرد.

اسپانیا از ۱۵ ماه مه یک قرنطینۀ اجباری دو هفته‌ای را برای همه مسافرانی که وارد خاک این کشور می‌شدند، وضع کرده بود.

در پی انجام این تخلفات، شاهزاده یواخیم که در ردۀ دهم برای رسیدن به مقام پادشاهی بلژیک قرار دارد، به کووید-۱۹ مبتلا شد و پلیس اسپانیا نیز از همۀ شرکت کنندگان در این میهمانی که حدود ۳۰ نفر بودند خواست تا برای مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

با انتشار اخبار این تخلفات، شاهزاده یواخیم با انتشار بیانیه‌ای عمیقا عذرخواهی کرد و اعلام داشت که عواقب اشتباهاتش را می‌پذیرد. او اکنون ۱۵ روز فرصت دارد تا مبلغ جریمه را بپردازد.

اسپانیا پنجمین کشور آلودۀ جهان در موضوع همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود. تا کنون حدود ۲۹۰ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۲۷ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.