Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شاهزاده بلژیک به دلیل نقض قرنطینه در اسپانیا ۱۰ هزار و ۴۰۰ یورو جریمه شد

شاهزاده بلژیک
شاهزاده بلژیک Copyright BENOIT DOPPAGNE/AFP
Copyright BENOIT DOPPAGNE/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاهزاده یواخیم با انتشار بیانیه‌ای عمیقا عذرخواهی کرد و اعلام داشت که عواقب اشتباهاتش را می‌پذیرد. او اکنون ۱۵ روز فرصت دارد تا مبلغ جریمه را بپردازد.

آگهی

شاهزاده یواخیم، خواهرزادۀ ۲۸ سالۀ فیلیپ، پادشاه بلژیک به دلیل نقض مقررات قرنطینه در جریان سفرش به اسپانیا مبلغ ۱۰ هزار و ۴۰۰ یورو (معادل ۱۱ هزار و ۸۰۰ دلار) جریمه شد.

این شاهزاده جوان که در ۲۴ ماه مه (۴ خرداد) به اسپانیا سفر کرده بود، در دوران کوتاه اقامتش نه تنها قانون اسپانیا مبتنی بر قرنطینۀ ۱۴ روزۀ مسافران در بدو ورود به این کشور را رعایت نکرد، بلکه تنها دو روز پس از ورود به اسپانیا در یک میهمانی در شهر کوردوبا واقع در جنوب اسپانیا شرکت کرد.

اسپانیا از ۱۵ ماه مه یک قرنطینۀ اجباری دو هفته‌ای را برای همه مسافرانی که وارد خاک این کشور می‌شدند، وضع کرده بود.

در پی انجام این تخلفات، شاهزاده یواخیم که در ردۀ دهم برای رسیدن به مقام پادشاهی بلژیک قرار دارد، به کووید-۱۹ مبتلا شد و پلیس اسپانیا نیز از همۀ شرکت کنندگان در این میهمانی که حدود ۳۰ نفر بودند خواست تا برای مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

با انتشار اخبار این تخلفات، شاهزاده یواخیم با انتشار بیانیه‌ای عمیقا عذرخواهی کرد و اعلام داشت که عواقب اشتباهاتش را می‌پذیرد. او اکنون ۱۵ روز فرصت دارد تا مبلغ جریمه را بپردازد.

اسپانیا پنجمین کشور آلودۀ جهان در موضوع همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود. تا کنون حدود ۲۹۰ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۲۷ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی جدی مقام‌های اسپانیا از بازگشت کرونا به کاتالونیا؛ پزشکان فراخوانده شدند

«ساعت همیاری» به‌جای «ساعت خوشحالی»؛ کمک به آبجوفروشی‌های محبوب بلژیک

کرونا در خانواده سلطنتی، میهمانی رفتن خواهرزاده پادشاه بلژیک درجنوب اسپانیا دردسر ساز شد