شاهزادۀ بلژیک برای عدم رعایت قرنطینه در اسپانیا «عمیقا» ابراز پشیمانی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Velvet
Velvet   -  کپی رایت  Bruxelles palais royal-wikipedia

شاهزاده یواخیم، خواهرزادۀ ۲۸ سالۀ فیلیپ، پادشاه بلژیک که در جریان سفرش به اسپانیا و شرکت در یک میهمانی پرجمعیت به کووید۱۹ مبتلا شده بود، با انتشار بیانیه‌ای از این کار خود «عمیقا ابراز پشیمانی» و اعلام کرد که «پیامدهای اشتباهی را که انجام داده است، می‌پذیرد.»

شاهزاده یواخیم که در ردۀ دهم برای رسیدن به مقام پادشاهی بلژیک قرار دارد، اعلام کرد: «از اینکه در دوران سفرم به همۀ قوانین قرنطینه احترام نگذاشته‌ام، عذرخواهی می‌کنم. در این شرایط سخت، قصد نداشته‌ام که به کسی صدمه‌ای بزنم یا بی‌احترامی کنم.»

پلیس اسپانیا تحقیقات دربارۀ این میهمانی را آغاز کرده است و بر اساس مقررات این کشور، شاهزاده یواخیم که گفته می‌شود به دلایل تجاری در ۲۴ ماه مه به اسپانیا سفر کرده بود، اکنون با جریمه‌ای ۱۰ هزاریورویی روبه روست.

او در جریان این سفر در یک میهمانی در منطقه اندلس اسپانیا شرکت می‌کند که نزدیک به ۳۰ نفر در آن حضور داشته‌اند؛ آنهم در حالی که بر اساس مقررات وضع شده در این منطقۀ خودمختار، حتی با وجود کاهش محدودیت‌های اجتماعی نیز تجمع بیش از ۱۵ نفر ممنوع بوده است.

پس از این میهمانی، علائم خفیفی از ابتلا به کرونا در این شاهزادۀ جوان پدیدار شده و درنهایت نیز نتیجه تست کرونای او مثبت اعلام می‌شود.

پلیس منطقۀ اندلس اسپانیا به تمام شرکت کنندگان در این میهمانی دستور داده است که برای مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

بنا بر اعلام رسانه‌های بلژیک ویکتوریا اورتیز مارتینز، دوست دختر شاهزاده یواخیم اهل اندلس است.

اسپانیا همچنان یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان در موضوع شیوع ویروس جدید کرونا محسوب می‌شود. این کشور رتبۀ چهارم را در جدول جهانی کشورهای درگیر با ویروس کرونا به خود اختصاص داده است.

تا کنون بیش از ۲۸۶ هزار ۵۰۰ نفر در اسپانیا به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۷ هزار نفر نیز از کووید۱۹ جان باخته‌اند.