Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمازون استفاده پلیس آمریکا از فن‌آوری تشخیص چهره را ممنوع کرد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد به مدت یک سال همکاری خود با نیروهای پلیس آمریکا برای استفاده از فن‌آوری تشخیص چهره را تعلیق می‌کند. آمازون ابراز امیدواری کرده است در این مدت کنگره قوانین مربوط به استفاده از این فن‌آوری را به تصویب برساند.

آگهی

شرکت آمازون اعلام کرد ممنوعیتی یک ساله برای استفاده پلیس از فن‌آوری تشخیص چهره افراد را وضع کرده است.

این در حالیست که مدت‌هاست شرکت آمازون این فن‌آوری خود را در اختیار پلیس قرار داده تا از طریق آن یافتن و شناسایی متهمان و مجرمان آسان‌تر شود.

این شرکت البته به صورت دقیق اعلام نکرده به چه دلیلی چنین محدودیتی را اتخاذ کرده اما گمان می‌رود این اقدام بعد از افزایش اعتراضات نسبت به عملکرد پلیس ایالات متحده در ماجرای کشته شدن جورج فلوید صورت گرفته است.

همچنین هنوز مشخص نیست ممنوعیت استفاده پلیس از این نرم افزار شامل سازمان‌های دولتی نیز می‌شود یا خیر.

شرکت آمازون که این تصمیم خود را در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد و افزود: «ما به دنبال این هستیم که دولت قوانین سخنگیرانه‌تری برای استفاده از فن‌آوری تشخیص چهره ارائه دهد. به همین علت برای مدت یک سال این محدودیت را وضع می‌کنیم و امیدواریم طی این مدت، کنگره قوانین مربوطه را به تصویب برساند. ما همچنین آماده‌ایم در این خصوص با کنگره همکاری داشته باشیم.»

این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که کارزار ۲ ساله میان آمازون و فعالان آزادی‌های مدنی به نقطه اوج خود رسیده است. این فعالان مدنی درباره دقت کم نرم افزار ابراز نگرانی کرده اند که به دستگیری ناعادلانه افراد منجر می‌شود.

مرگ جورج فلوید ، مرد سیاه پوست که ماه گذشته در زیر زانوی یک افسر پلیس سفید کشته شد، نگرانی‌ها درباره نحوه استفاده از فن‌آوری تشخیص چهره در برابر معترضان را افزایش داده است.

کنگره مدت‌هاست که در پی تصویب و کنترل قوانین و مقررات مربوط به فن‌آوری تشخیص چهره است. فعالان آزادی‌های مدنی در آمریکا خواستار توقف استفاده نیروهای پلیس از این تکنولوژی هستند و آن‌را اقدامی در جهت محدودسازی آزادی‌های احتماعی افراد می‌دانند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لندن استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره را آغاز کرد

چین فناوری تشخیص چهره برای استفاده از اینترنت موبایل را اجباری می‌کند

اغفال زنان اوکراینی و بلاروسی؛ روسپی‌خانه قاچاقچیان در اسپانیا کشف و متلاشی شد