Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برادر جورج فلوید در کنگره آمریکا: به رنج سیاهپوستان پایان دهید

فیلونیز فلوید، برادر جورج فلوید
فیلونیز فلوید، برادر جورج فلوید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلونیز فلوید در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفت که قادر به «توصیف درد و رنجش» از مشاهده تصاویر ویدئویی آخرین لحظات زندگی برادرش نیست.

آگهی

فیلونیز فلوید، برادر جورج فلوید روز چهارشنبه با حضور در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از اعضای کنگره خواست با اجرای اصلاحات در پلیس به «رنج» سیاهپوستان در این کشور پایان دهند.

وی در جریان سخنانش تاکید کرد که قادر به «توصیف درد و رنجش» از مشاهده تصاویر ویدئویی آخرین لحظات زندگی برادرش نیست. یک مامور سفیدپوست پلیس شهر مینیاپولیس روز ۲۵ مه (پنجم خرداد) پس از بازداشت جورج فلوید زانوی خود را برای دقایقی بر روی گردن او گذاشت. جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله بارها در این دقایق خطاب به مامور پلیس گفت «نمی توانم نفس بکشم». او پس از چند دقیقه از هوش رفت و در نهایت کشته شد.

جمله «نمی توانم نفس بکشم» در روزهای بعد به یکی از شعارهای اصلی معترضان به نژادپرستی و رفتار خشونت آمیز پلیس با سیاهپوستان در ایالات متحده تبدیل شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حضور فیلونیز فلوید در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان تنها یک روز پس از برگزاری مراسم ترحیم و خاکسپاری جورج فلوید در شهر هیوستون صورت گرفت. او در سخنانش ضمن اشاره به اعتراض های اخیر از قانونگذاران آمریکایی خواست که به خواسته های معترضان گوش دهند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان در نظر دارند روز دوشنبه طرحی را برای ایجاد «تغییر فرهنگی» در نیروهای پلیس این کشور ارائه کنند. دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند اما اکثریت کرسی های مجلس سنا در اختیار جمهوریخواهان است.

اعتراض های اخیر به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان در آمریکا از زمان جنبش حقوق مدنی در دهه ۱۹۶۰ تاکنون بی سابقه توصیف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد

رسیدگی به پرونده قتل جورج فلوید با انتخاب ۳ عضو هیات‌منصفه دادگاه آغاز شد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد