Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ جورج فلوید؛ اعضای شورای شهر مینیاپولیس به‌دنبال انحلال اداره پلیس هستند

تظاهرات در مینیاپولیس جایی که جورج فلوید در آنجا کشته شد
تظاهرات در مینیاپولیس جایی که جورج فلوید در آنجا کشته شد Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک عضو شورای شهر مینیاپولیس گفت که اکثر اعضای این نهاد روز یکشنبه موافقت کردند تا اداره پلیس مینیاپولیس پس از کشته شدن جورج فلوید منحل شود.

آگهی

یک عضو شورای شهر مینیاپولیس گفت که اکثر اعضای این نهاد (۹ عضو از ۱۲ عضو) روز یکشنبه موافقت کردند تا اداره پلیس مینیاپولیس پس از کشته شدن جورج فلوید منحل شود.

جرمایا الیسون در گفت‌وگو با ان‌بی‌سی نیوز تصریح کرد که این برنامه باید از جایی شروع می‌شد و تصریح کرد که شورای شهر مینیاپولیس تصمیم دارد اداره پلیس را منحل کند.

وی با این حال تاکید کرد که این شورا قصد ندارد بدون برنامه اقدامی انجام دهد: «بنابراین امروز تنها برنامه تدوین این طرح اعلام می‌شود.»

وی پیش از این نیز در توئیتی با اشاره به این موضوع تصریح کرد .«بعد از انحلال اداره پلیس مینیاپولیس فقط دنبال سرپا کردن مجدد آن نخواهیم بود بلکه خیلی جدی قصد داریم درباره رویکردمان نسبت به امنیت عمومی و واکنش‌های اضطراری تجدیدنظر کنیم.»

لیزا بندر، رئیس شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا، نیز قول داد تا نظام امنیت عمومی را دوباره شکل دهند. وی در بیانیه‌ای که در جمع معترضان می‌خواند، افزود: «تلاش‌های ما برای اصلاحات تدریجی ناموفق بود. ما اینجا هستیم چراکه در اینجا و بسیاری از شهرهای ایالات متحده، پلیس و نظام امنیت عمومی دیگر امنیت ما را تامین نمی‌کنند.»

آسوشیتدپرس
دختر سیاه‌پوست در جمع معترضان مینیاپولیس خواستار عدالت استآسوشیتدپرس

وی تاکید کرد: «ما متعهدیم که هر آنچه برای امنیت تک تک شهروندان نیاز است انجام دهیم ولی واقعیت این است که پلیس مینیاپولیس چنین کاری نمی‌کند.»

رئیس شورای شهر مینیاپولیس گفت که هشت یا ۹ نفر از اعضای شورای ۱۲ نفره با انحلال اداره پلیس موافق هستند.

ما متعهدیم که هر آنچه برای امنیت تک تک شهروندان نیاز است انجام دهیم ولی واقعیت این است که پلیس مینیاپولیس چنین کاری نمی‌کند.
لیزا بندر
رئیس شورای شهر مینیاپولیس

با این حال جیکوب فری، شهردار مینیاپولیس در بیانیه‌ای گفت با مداریا آرادوندو، رئیس پلیس مینیاپولیس «پیگیرانه» همکاری می‌کند تا «اصلاحات قوی در ساختار» ایجاد شود و «نژادپرستی نظام مند در فرهنگ پلیس» نیز از بین برود.

وی تاکید کرد که از انحلال اداره پلیس حمایت نمی‌کند: «ما آمادگی داریم که استراتژی‌های امنیت عمومی را با هدایت بیشتر افراد جامعه به نمایندگی از شهرمان تصویب کنیم و پیش ببریم.»

اعتراض ها به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان دو هفته پیش در تاریخ ۲۵ مه (۵ خرداد) به دنبال انتشار تصاویری از بازداشت و کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شهر مینیاپولیس آمریکا آغاز شد. در این تصاویر یک مامور پلیس با نام درک شاون زانوی خود را بر روی گردن این مرد سیاهپوست که جورج فلوید نام داشت قرار داده بود. مامور پلیس با وجود درخواست کمک جورج فلوید، ۴۶ ساله زانوی خود را از روی گردن او بر نمی‌دارد تا اینکه این مرد سیاهپوست بیهوش می‌شود و در نهایت جان خود را از دست می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتراض‌ها در مینیاپلیس به خشونت پلیس؛ جوان سیاهپوست چگونه کشته شد؟

کشمکش قضایی در پرونده قتل جورج فلوید؛ انتخاب اعضای هیات منصفه به تاخیر افتاد

انتقاد ترامپ به طرح دموکرات‌ها برای انجام اصلاحات گسترده در پلیس آمریکا