آلمان؛ طرح حمله به مسلمانان با الهام از حملات نیوزیلند خنثی شد

پلیس آلمان در جریان یک عملیات ضد تروریستی
پلیس آلمان در جریان یک عملیات ضد تروریستی Copyright آرشیو آسوشیتدپرس
Copyright آرشیو آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر مرکزی مبارزه با تروریسم در بیانیه‌ای تصریح کرد، «سلاح‌هایی که احتمالا برای انجام طرح حمله خریداری شده بودند» در خانه وی، کشف کردند.

آگهی

دفتر مرکزی مبارزه با تروریسم در آلمان روز دوشنبه هشت ژوئن (۱۹ خرداد) اعلام کرد، مردی را که احتمالا قصد حمله به مسلمان این کشور را داشت، بازداشت کردند.

این مرد در فضای شبکه‌های اجتماعی گفته بود که حمله‌ای را علیه مسلمان شبیه آنچه در کرایست چرچ نیوزیلند رخ داد، انجام می‌دهد.

این مظنون ۲۱ ساله روز شنبه شش ژوئن در شهر هیلدسهایم ایالت نیدرزاکسن آلمان بازداشت شد.

دفتر مرکزی مبارزه با تروریسم در بیانیه‌ای تصریح کرد، «سلاح‌هایی که احتمالا برای انجام طرح حمله خریداری شده بودند» در خانه وی، کشف کردند.

این مرد در یک بحث آنلاین در فضای اینترنت گفته بود در حال تدارک حمله‌ای علیه مسلمانان با الهام از شخصی است که در ماه مارس ۲۰۱۹، در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند ۵۱ نفر را در دو مسجد کشته بود.

پلیس در جریان تحقیقات خود، در دستگاه‌های الکترونیکی متعلق به مظنون، پیوندها در ارتباط با جریان راست افراطی پیدا کردند.

مقام‌های آلمان تروریسم راست افراطی را تهدید شماره یک برای امنیت این کشور تلقی می‌کنند. در ماه‌های اخیر چندین حمله مرتبط با این افراد در آلمان انجام شده است.

یک نماینده محلی در ژوئن سال ۲۰۱۹ در شهر کاسل در خانه‌اش با شلیک گلوله به قتل رسید. بر اساس گزارش رسانه های محلی فردی که به عنوان مظنون در این ماجرا دستگیر شده است دارای گرایش‌های نژادپرستانه و عضو تشکلات نئونازی است.

از سوی دیگر در اکتبر سال ۲۰۱۹ همزمان با یوم کیپور یا روز آمرزش، مهم‌ترین جشن مذهبی یهودیان، در نزدیک کنیسه‌ای در شهر «هاله» حمله‌ای رخ داد و دو نفر کشته شدند. فردی متهم به انجام این حمله نیز نزدیک به راست افراطی است.

دو حادثه تیراندازی نیز در شهر هانائو در غرب آلمان در فوریه ۲۰۲۰ رخ داد که منجر به کشته شدن ۹ نفر شد. همه قربانیان این حادثه تباری خارجی داشتند.

حملات مشابه دیگری در ماه‌های اخیر در آلمان رخ داده که پلیس موفق به خنثی کردن آن‌ها شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر یک قربانی به عامل تیراندازی نیوزیلند: به زیباییِ تنوّع بشری فکر کن

حمله فردی مسلح به یک مرکز توانبخشی در ترکیه

متهم حمله به مسجدی در نروژ با صورتی کبود و لبخند به لب در دادگاه حاضر شد