۲ هفته قرنطینه برای مسافرانی که از دوشنبه وارد بریتانیا می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
مامور ایستگاه قطار واترلوی لندن
مامور ایستگاه قطار واترلوی لندن   -   کپی رایت  Alberto Pezzali/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

طبق دستورالعمل تازه دولت محافظه کار بریتانیا، مسافرانی که از روز دوشنبه وارد این کشور می شوند برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ناگزیر باید دو هفته در قرنطینه بمانند.

تفاوتی بین مسافران بریتانیایی و غیره وجودندارد.

دولت بریتانیا می گوید این برنامه را برای ممانعت از آغاز موج دوم کرونا در دستور کار قرارداده است.

تصمیم دولت بوریس جانسون در حالی اجرایی خواهدشد که کمیسر داخلی اتحادیه اروپا هفته گذشته بر بازکردن مرزها و رفع محدودیت های مربوط به قرنطینه برای جلوگیری از ضرربیشتر به تجارت و اقتصاد بحران زده تاکید کرده بود.

برخی از تجار و صنعت گران بریتانیایی تصمیم دولت مبنی بر قرنطینه دو هفته ای مسافران را اشتباه دانسته و می گویند ضررهای زیادی از این برنامه می خورند.

محدودیت های قرنطینه مسافران، شامل شهروندانی که از جمهوری ایرلند و جزایر مانش به این کشور سفرمی کنند، نخواهد شد. متخلفان تا ۱۱۲۰ پوند جریمه خواهند شد.

ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان این کشور را گرفته و نزدیک به ۲۸۷ هزار نفر در این کشور مبتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است. از لحاظ نرخ مرگ و میر قربانیان بیماری کووید-۱۹،‌ بریتانیا پس از آمریکا در جای دوم قراردارد.