نخست‌وزیر اسپانیا: کرونا مرگ و میر در میان بیماران دیگر را هم افزایش داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا
پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا   -   کپی رایت  AP Photo

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا می گوید شیوع ویروس کرونا نه تنها جان هزاران نفر را در این کشور گرفت بلکه آمار مرگ و میر در میان افرادی را که از بیماری های دیگر رنج می بردند هم افزایش داد. 

نخست وزیر اسپانیا روز یکشنبه در پیامی تلویزیونی به مردم این کشور پذیرفت که احتمالا شماری از بیمارانی که به «کووید ۱۹» مبتلا نبودند به دلیل عدم دسترسی به خدمات پزشکی در جریان شیوع ویروس جدید کرونا جان باختند. بنا به آمار وزارت بهداشت اسپانیا بیش از ۲۷ هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» جان خود را از دست دادند. 

این در حالی است که آمارهای موجود از افزایش ۴۳ تا ۴۸ هزار نفری میزان مرگ و میر در اسپانیا طی ماه های اخیر حکایت دارد. به گفته نخست وزیر اسپانیا احتمالا افرادی که از بیماری های دیگر رنج می بردند یا به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به پزشک و اورژانس مراجعه نکردند یا بخش بهداشت و درمان نتوانسته است به آنها خدمات رسانی کند. امری که در نهایت منجر به مرگ آنها شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پدرو سانچز در بخش دیگری از سخنانش از عملکرد دولت خود و «شفافیت» در ارائه آمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا دفاع کرد.

مقامات ایتالیا نیز پذیرفته اند که شیوع ویروس جدید کرونا احتمالا باعث مرگ افرادی شده است که به این ویروس مبتلا نبودند اما از بیماری های دیگر از جمله سرطان رنج می بردند. 

کارکنان بخش بهداشت و درمان اسپانیا تاکید می کنند که در زمان اوج شیوع ویروس جدید کرونا امکان پذیرش همه بیماران بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها وجود نداشت. در دوره اوج شیوع نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا روزانه حدود ۸۰۰ نفر بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» جان خود را از دست می دادند.