کاهش محدودیت ها در اروپا؛‌ از سرگیری لالیگا تا بازگشایی رستورانها در بلژیک

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
بازگشایی رستوران
بازگشایی رستوران   -   کپی رایت  Luca Bruno/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

با کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بسیاری از کشورهای اروپایی گام های جدیدی در جهت رفع محدودیت های ناشی از قرنطینه مربوط به شیوع ویروس کرونا برمی دارند.

بازگشایی رستوران ها در بلژیک

از روز دوشنبه، دولت بلژیک، یکی از کشورهای اروپایی که به نسبت جمعیت یازده میلیونی اش آمار بالایی از لحاظ نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹،‌ ۹۶۰۰ فوتی، داشت تصمیم گرفت در گام دوم رفع محدودیت ها رستوران، کافه و بارهای این کشور را پس از دو ماه تعطیلی باز کند.

در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۱۱ تن در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور جانشان را ازدست دادند. بازگشایی رستوران ها البته با شرایط حفظ فاصله گذاری های اجتماعی بین مشتریان صورت می گیرد.

رعایت فاصله بیش از یک و نیم متر و اینکه هیچ رستورانی نمی تواند میزبان بیش از ۱۰ نفر در فضاهای مسقف باشد.

از سرگیری لالیگا

علاقه مندان فوتبال در جهان می توانند از این هفته یکی از مهم ترین لیگ های اروپایی، لالیگا را پس از سه ماه تعطیلی دنبال کنند.

لیگ برتر فوتبال اسپانیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور بیش از سه ماه تعطیل شد. حالا از روز پنجشنبه،‌ یازدهم ژوئن، این بازیها از سر گرفته خواهدشد.

البته تمام بازیها بدون تماشاگر برگزار می شود و باید بازیهای بارسلونا و رئال مادرید را در کامپ نو و سانتیاگوبرنابئوی خالی از تماشاگر دنبال کرد. بارسلونا صدرنشین لیگ است و کهکشانی های زین الدین زیدان در تعقیب این تیم.

رفع محدودیت ها در دانمارک؛ اجازه تشکیل گردهمایی ۵۰ نفره

وزارت بهداشت دانمارک هم از روز دوشنبه اعلام کرد اجازه گردهمایی بیش از ده نفر را خواهدداد. البته این گردهمایی و میهمانی ها نمی تواند بیش از ۵۰ نفره باشد.

این کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا از ۱۷ مارس،‌ سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸،‌ محدودیت های شدیدی را وضع کرده بود. بیش از ۵۸۰ نفر در این کشور جانشان را اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست دادند.