Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کاهش محدودیت ها در اروپا؛‌ از سرگیری لالیگا تا بازگشایی رستورانها در بلژیک

بازگشایی رستوران
بازگشایی رستوران Copyright Luca Bruno/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Luca Bruno/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با توجه به کاهش نرخ آمار مرگ و میر و مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ کشورهای اروپایی گام های جدید رفع محدودیتها برمی دارند. از روز دوشنبه رستوران ها در بلژیک بازگشایی می شوند و همزمان لالیگا از این هفته در اسپانیا پشت درهای بسته از سرگرفته خواهدشد.

آگهی

با کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بسیاری از کشورهای اروپایی گام های جدیدی در جهت رفع محدودیت های ناشی از قرنطینه مربوط به شیوع ویروس کرونا برمی دارند.

بازگشایی رستوران ها در بلژیک

از روز دوشنبه، دولت بلژیک، یکی از کشورهای اروپایی که به نسبت جمعیت یازده میلیونی اش آمار بالایی از لحاظ نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹،‌ ۹۶۰۰ فوتی، داشت تصمیم گرفت در گام دوم رفع محدودیت ها رستوران، کافه و بارهای این کشور را پس از دو ماه تعطیلی باز کند.

در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۱۱ تن در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور جانشان را ازدست دادند. بازگشایی رستوران ها البته با شرایط حفظ فاصله گذاری های اجتماعی بین مشتریان صورت می گیرد.

رعایت فاصله بیش از یک و نیم متر و اینکه هیچ رستورانی نمی تواند میزبان بیش از ۱۰ نفر در فضاهای مسقف باشد.

از سرگیری لالیگا

علاقه مندان فوتبال در جهان می توانند از این هفته یکی از مهم ترین لیگ های اروپایی، لالیگا را پس از سه ماه تعطیلی دنبال کنند.

لیگ برتر فوتبال اسپانیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور بیش از سه ماه تعطیل شد. حالا از روز پنجشنبه،‌ یازدهم ژوئن، این بازیها از سر گرفته خواهدشد.

البته تمام بازیها بدون تماشاگر برگزار می شود و باید بازیهای بارسلونا و رئال مادرید را در کامپ نو و سانتیاگوبرنابئوی خالی از تماشاگر دنبال کرد. بارسلونا صدرنشین لیگ است و کهکشانی های زین الدین زیدان در تعقیب این تیم.

رفع محدودیت ها در دانمارک؛ اجازه تشکیل گردهمایی ۵۰ نفره

وزارت بهداشت دانمارک هم از روز دوشنبه اعلام کرد اجازه گردهمایی بیش از ده نفر را خواهدداد. البته این گردهمایی و میهمانی ها نمی تواند بیش از ۵۰ نفره باشد.

این کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا از ۱۷ مارس،‌ سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸،‌ محدودیت های شدیدی را وضع کرده بود. بیش از ۵۸۰ نفر در این کشور جانشان را اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامه رهبران ۶ کشور اروپایی به اتحادیه اروپا برای مواجهه با موج دوم کرونا

نخست‌وزیر اسپانیا: کرونا مرگ و میر در میان بیماران دیگر را هم افزایش داد

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود