نامه رهبران ۶ کشور اروپایی به اتحادیه اروپا برای مواجهه با موج دوم کرونا

خیابان شانزه‌لیزه پاریس پس از کاهش قرنطینه
خیابان شانزه‌لیزه پاریس پس از کاهش قرنطینه Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه، آلمان و چهار کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از اتحادیه اروپا خواستند در آمادگی برای هر گونه بیماری همه‌گیر در آینده نقش بیشتری را ایفا کند.

آگهی

فرانسه، آلمان و چهار کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از اتحادیه اروپا خواستند در آمادگی برای هر گونه بیماری همه‌گیر در آینده نقش بیشتری را ایفا کند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به همراه رهبران کشورهای اسپانیا، لهستان، بلژیک و دانمارک خواستار «رویکرد مشترک اروپایی» در آینده برای چنین چالش‌هایی شدند: «به‌گونه‌ای که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو خود را بهتر برای موج دوم شیوع ویروس کرونا و بحران‌های بیماری‌های همه گیر در آینده آماده کنند.»

این نامه خطاب به اورزولا فُن دِر لایِن، رئیس کمیسیون اروپا است و شامل مجموعه از پیشنهادها برای تعامل بیشتر کشورهای عضو در بحران‌های مشابه است.

در این نامه تاکید ویژه‌ای روی کمبود تجهیزات پزشکی و سطح آمادگی‌ها شده است و از اتحادیه اروپا خواسته‌ شده تدابیری برای دسترسی به بانک اطلاعاتی داده‌های مشترک اتخاذ شود و کشورها به توافق برسند تا از منابع موجود در داخل اتحادیه اروپا آگاه شوند تا به‌طور بهینه تولید و توزیع صورت گیرد.

با این حال رهبران اروپایی در نامه خود نوشتند: «درک کاستی‌ها ضروری است.»

آنها تاکید کردند که این موضوع می‌توانه پشتوانه‌ای در ابتکار عمل برای اطمینان از آمادگی اتحادیه اروپا در بیماری‌های همه‌گیر آینده باشد.

طبق این نامه با انجام مجموعه‌ای از برنامه‌ها و راهبردهای مشترک کشورهای اروپایی می‌توانند برای تولید مواد بهداشتی، دارو، تجهیزات مراقبت شخصی، تجهیزات درمانی، تجهیزات مربوط به آزمایش‌های تشخیصی مجهز باشند و در زمان همه‌گیری نسبت به مقابله با آن اقدام کنند.

بخشی از این نامه درباره پیشنهاد افزایش ظرفیت‌ها در حوزه تحقیقات و آزمایش‌های بالینی است و رهبران شش کشور اروپایی از اتحادیه اروپا خواستند برای در نظر گرفتن بودجه‌ای برای تمام مراحل تحقیقاتی از آزمایش تا تولید واکسن اقدام صورت گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از دو میلیون نفر فراتر رفت

کاهش محدودیت ها در اروپا؛‌ از سرگیری لالیگا تا بازگشایی رستورانها در بلژیک

«حمله ایران به اسرائيل بر فعالیت ناوگان اتحادیه اروپا در دریای سرخ بی‌اثر بوده است»