شمار قربانیان کرونا در بریتانیا از ۵۰ هزار نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یکی از بیماران بریتانیایی مبتلا به «کووید ۱۹» در بیمارستان
یکی از بیماران بریتانیایی مبتلا به «کووید ۱۹» در بیمارستان   -   کپی رایت  AP Photo

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در بریتانیا روز چهارشنبه از ۵۰ هزار نفر فراتر رفت.

به این ترتیب بریتانیا هم اکنون بیشترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را در اروپا دارد. با احتساب آخرین آمارها از اسکاتلند تاکنون ۵۰ هزار و ۵۹ بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا در سراسر بریتانیا جان خود را از دست داده اند. 

این در حالی است که بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور در تلاش است تا محدودیت های به اجرا گذاشته شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس را کاهش دهد.

شخص بوریس جانسون تجربه ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» را دارد. او پس از آنکه در اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) به این بیماری مبتلا شد به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان انتقال یافت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیاAP Photo

بریتانیا اکنون بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا را در قاره اروپا دارد. این ویروس همچنین پس از آمریکا بیشترین قربانی را در بریتانیا گرفته است.

احزاب مخالف دولت محافظه کار بریتانیا بر این باور هستند که بوریس جانسون در اجرای قرنطینه، محافظت از افراد مسن در خانه های سالمندان و تست گیری از بیماران تعلل کرده است. در مقابل دولت بریتانیا تاکید می کند که با وجود برخی «اشتباهات» در رویارویی با بزرگترین بحران در حوزه سلامت طی یک قرن اخیر، موفق عمل کرده است.

مسئولان بریتانیایی به طور خاص از پر نشدن ظرفیت بیمارستان های این کشور به عنوان یکی از دستاوردهای خود در جریان شیوع «کووید ۱۹» یاد می کنند.

دولت بریتانیا پیش از این در ماه آوریل مرگ ۵۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا را «بدترین سناریوی ممکن» می دانست. 

متخصصان بیماری های همه گیر بر این باور هستند که بهترین شیوه محاسبه شمار قربانیان بیماری «کووید ۱۹» بررسی افزایش آمار مرگ و میر در مقایسه با میانگین آن طی پنج سال گذشته است. براساس داده های موجود آمار مرگ و میر در بریتانیا طی ماه های اخیر حدود ۶۲ هزار نفر بیشتر از دوره زمانی مشابه در سال های گذشته است.