تظاهرات قایق‌سواران برلینی علیه «قرنطینه» به تکنوپارتی و مداخله پلیس ختم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
DAVID GANNON/Berlin
DAVID GANNON/Berlin   -   کپی رایت  AFP

تظاهرات قایق‌سواران برلینی علیه محدودیت‌های وضع شده برای فعالیت‌های کلاب‌های شبانه پس از رسیدن شمار معترضان به ۳ هزار نفر و ختم آن به تکنو پارتی با مداخله پلیس آلمان پایان یافت.

مطابق اعلام شهرداری برلین و بر پایه مجوز صادر شده، قرار بود روز یک‌شنبه حدود ۱۰۰ نفر با قایق‌رانی در کانال لندوِر اعتراض خود را نسبت به محدود شدن فعالیت کلاب‌های شبانه در این شهر و زیان فرهنگی و اقتصادی تعطیلی آنها ابراز کنند.

اما در عمل حدود ۳ هزار نفر سوار بر حدود ۴۰۰ قایق در این کانال تجمع کردند و پس از سر دادن شعار«برای فرهنگ؛ ما همه سوار یک قایق هستیم» شروع به پخش موسیقی‌های پر هیجان تکنو کرده و بدون رعایت ضوابط بهداشتی دوران کرونا به رقص و پایکوبی پرداختند.

این تظاهرات در نهایت با مداخله حدود ۱۰۰ نیروی پلیس به دلیل عدم رعایت قانون فاصله اجتماعی و پخش موسیقی با صدای بلند در نزدیکی مراکز درمانی حاشیه کانال لندور به پایان رسید.

انتشار تصاویر این تجمع اعتراضی با انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی در آلمان نسبت به عدم رعایت فاصله اجتماعی و ضوابط بهداشتی دوران کرونا توسط شرکت کنندگان در این تظاهرات، مواجه شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید