آمریکا برای افشای محل اختفای وزیر رسانه‌ای داعش ۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

«محمد خضر موسی رمضان»، وزیر اطلاع‌رسانی خلافت خودخوانده داعش
«محمد خضر موسی رمضان»، وزیر اطلاع‌رسانی خلافت خودخوانده داعش Copyright اسکرین شات از وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا به هر کسی که اطلاعاتی درباره محل اختفای «محمد خضر موسی رمضان»، وزیر اطلاع‌رسانی خلافت خودخوانده داعش ارائه کند، تا ۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

آگهی

آمریکا به هر کسی که اطلاعاتی درباره محل اختفای «محمد خضر موسی رمضان»، وزیر اطلاع‌رسانی خلافت خودخوانده داعش ارائه کند، تا ۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

«محمد خضر موسی رمضان» یکی از چهره‌های ارشد و اصلی داعش، زاده اردن است. وی تبلیغات رسانه‌ای و انتشار مطالب و ویدئو برای این گروه افراطی و شبکه‌ای از حامیان آن در گوشه وکنار دنیا را برعهده دارد.

ابوبکر البغدادی رهبر داعش کشته شد؛ او که بود و چه بر سر میراثش می‌آید؟

وزارت امور خارجه ایالات ‌متحده آمریکا می نویسد که «محمد خضر موسی رمضان نقشی محوری در عملیات تبلیغات خشونت آمیز داعش برای رادیکالیزه کردن، جذب و عضوگیری و تحریک افراد در سراسر دنیا ایفا کرده است» و بر فعالیت روزانه رسانه‌ای این گروه نظارت می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در توصیف محمد خضر موسی رمضان می افزاید: «وی بر برنامه‌ریزی، هماهنگی و تولید تعداد زیادی فیلم تبلیغاتی، نشریاتی و پلتفورم‌های آنلاین شامل صحنه‌های شکنجه‌های وحشیانه و بیرحمانه و اعدام گسترده غیرنظامیان بیگناه نظارت داشته است.»

در این بیانیه همچنین آمده است که «وی با تأکید بر افراط گرایی خشن خود تلاش کرد تا داعش را از آنهایی که افکاری میانه‌رو داشتند پاکسازی کند، واعضای تیم‌های تبلیغاتی داعش را که با تفسیر افراطی او از اسلام هم رای نبودند به زندان افکند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا پاداش برای یافتن رهبر جدید داعش را دو برابر کرد

آزادی مرد سیاه‌پوست پس از ۲۵ سال حبس اشتباه؛ جسی جانسون قاتل نبود

شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی ۲۰۲۳ فرانسه؛ از گردش مالی و پردرآمدترین بازیکنان راگبی چه می‌دانیم؟