Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اروپا با بودجه ۹ میلیارد یورویی انبار ذخیره دارویی تاسیس می‌کند

European Commission headquarters
European Commission headquarters Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که قصد دارد با هدف جبران کسری حاصل از شیوع ویروس کرونا و رفع کمبودهای احتمالی اتحادیه اروپا در سال‌های آتی، مرکز دائمی ذخیره داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی حیاتی تاسیس کند.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که قصد دارد با هدف جبران کسری حاصل از شیوع ویروس کرونا و رفع کمبودهای احتمالی اتحادیه اروپا در سال‌های آتی، مرکز دائمی ذخیره داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی حیاتی تاسیس کند.

بودجه این طرح حدود ۹.۴ میلیارد یورو برآورد شده و در چارچوب بودجه پیشنهادی روز چهارشنبه کمیسیون اروپا برای تصویب به پارلمان اروپا تقدیم شده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید دارد که ایجاد ذخیره جدید در واقع مکمل ذخیره اضطراری ۳۸۰ میلیون یورویی ایجاد شده در آغاز شیوع ویروس کروناست. اقدامی که با هدف جبران کمبود حاد ماسک، کیت‌های آزمایش، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و داروهای مورد نیاز برای مراقبت‌های ویژه در ۲۷ کشور عضو اتحادیه صورت گرفت.

افزون بر این کمیسیون اتحادیه اروپا در نظر دارد، انواع مواد ضدعفونی، ابزارهای محافظتی و لوازم مورد نیاز برای انجام آزمایش‌های تشخیصی را به فهرست ذخایر دارویی اتحادیه اروپا بیفزاید.

کمیسیون همچنین از پارلمان اتحادیه اروپا و دولت‌های عضو خواسته تا با تصویب این بودجه راه را برای مقابله با موج دوم احتمالی شیوع ویروس کرونا در پاییز آینده هموار کنند و این امکان را در اختیار اتحادیه قرار دهند تا توان مالی لازم برای تهیه واکسن و داروهای ضروری را که در خارج از اروپا تولید می‌شوند و یا خواهند شد، در اختیار داشته باشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناامیدی دو رهبر اروپایی از تولید سریع واکسن: باید با کرونا زندگی کرد

شیوع کرونا؛ رئیس کمیسیون اروپا به دلیل حمایت نکردن از ایتالیا «از صمیم قلب عذرخواهی» کرد

فرانسه: در صورت ادامه بحران کرونا به حد کافی ذخیره دارویی داریم