Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناامیدی دو رهبر اروپایی از تولید سریع واکسن: باید با کرونا زندگی کرد

ناامیدی دو رهبر اروپایی از تولید سریع واکسن: باید با کرونا زندگی کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو رهبر اروپایی در هشدارهای جداگانه به صراحت به شهروندان خود گفته‌اند که جهان نیاز به سازگاری برای زندگی با ویروس جدید کرونا را دارد و نمی‌توان منتظر نجات جهان تا ساخت واکسن بود.

آگهی

دو رهبر اروپایی در هشدارهای جداگانه به صراحت به شهروندان خود گفته‌اند که جهان نیاز به سازگاری برای زندگی با ویروس جدید کرونا را دارد و نمی‌توان منتظر نجات دنیا تا زمان تولید واکسن بود.

اظهارات جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در حالی مطرح می‌شود که این دو کشور و کشورهای دیگر با فشارهای بسیاری برای فعال کردن دوباره اقتصادهای خود روبرو هستند.

از زمان اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا کنون ۳۶ میلیون نفر اعلام بیکاری کرده‌اند و با وجود اینکه مقام‌های این کشور معتقدند که خطر ابتلا به کووید ۱۹ در موج‌های جدید این ویروس وجود دارد اما زمزمه‌های بازگشایی تدریجی مشاغل به‌ گوش می‌رسد. در بریتانیا و ایتالیا که پس از ایالات متحده بیشترین قربانیان ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند نیز وضعیت به همین شکل است.

نزدیک به دو هفته از بازگشایی تدریجی مشاغل در ایتالیا می‌گذرد و در مرحله جدید کونته به رستوران‌ها و بارها این اجازه را داده است تا از روز دوشنبه ۱۸ مه (۲۹ اردیبهشت) فعالیت‌های خود را بار دیگر آغاز کنند.

ما با این خطر روبرو هستیم و باید آن را بپذیریم در غیر اینصورت هرگز قادر به راه‌اندازی مجدد فعالیت‌های اقتصادی نخواهیم بود.
جوزپه کونته
نخست وزیر ایتالیا

کونته شنبه شب در سخنانی تایید کرد که امکان بازگشت شیوع ویروس کرونا وجود دارد: « ما با این خطر روبرو هستیم و باید آن را بپذیریم در غیر اینصورت هرگز قادر به راه‌اندازی مجدد فعالیت‌های اقتصادی نخواهیم بود.»

کونته تاکید کرد ایتالیا نمی‌تواند صبر کند تا واکسن کرونا تولید شود.

متخصصان حوزه بهداشت معتقدند که تولید واکسن موثر برای مقابله با ویروس کرونا ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

جانسون: شاید هیچ واکسنی برای کرونا پیدا نشود

از طرف دیگر، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که خود به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده بود، نیز روز یکشنبه ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) گفت: «ممکن است با وجود تلاش‌های گسترده جهانی برای تولید واکسن اما هیچ واکنسی پیدا نشود.»

وی با این حال تاکید کرد هرچه در توان دارند برای پیدا کردن واکسن در این زمینه به‌کار می‌گیرند.

نخست وزیر بریتانیا افزود: «راه بسیار طولانی‌ای باقی مانده است. باید صریح باشیم. ممکن است واکسنی تولید نشود.»

وی معتقد است که رویکرد از بین بردن کامل خطر موثر نیست: « درست است که تنها راه حل عملی، تولید یک واکسن یا درمان مبتی بر دارو است. درست است که ما به این موضوع امیدواریم اما امید برنامه‌ریز محسوب نمی‌شود.»

وی پیش از این نیز گفته بود برای مقابله با ویروس کرونا باید در شیوه زندگی خود تغییرات بزرگی ایجاد کنیم.

طبق آخرین برآوردهای دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون بیش از ۴ میلیون ۶۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۱۲ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جدید خانواده کروناها جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا با بودجه ۹ میلیارد یورویی انبار ذخیره دارویی تاسیس می‌کند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟