Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه: در صورت ادامه بحران کرونا به حد کافی ذخیره دارویی داریم

فرانسه: در صورت ادامه بحران کرونا به حد کافی ذخیره دارویی داریم
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادوارد فیلیپ در مورد پیش‌بینی خود از آینده کرونا در فرانسه گفت که با وجود «نشانه‌های امیدوارکننده» در بحران کنونی، «روزهای سخت‌تری» در پیش روی این کشور است.

آگهی

فرانسه می‌گوید اگر دوره شیوع کرونا زیاد هم به طول بینجامد، به حد کافی ذخیره دارو دارد.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه با اعلام این مطلب در مجلس ملی، در عین حال گفت که کشورش در کوتاه مدت به «مدیریت مصرف لوازم پزشکی به ویژه در زمینه تجهیزات احیا بیمار» نیاز دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او با یادآوری که تقاضای جهانی برای تجهیزات احیا بیمار ظرف هفته‌های اخیر ۲ هزار برابر شده، تصریح کرد: «با این همه چون هنوز کسی نمی‌داند نقطه اوج بیماری همه‌گیر کرونا کی فرا می‌رسد و چقدر به طول می‌انجامد، ما باید در زمینه مدیریت منابع خود دقت به خرج دهیم و توان تولیدی خودمان را بالا ببریم.»

در روزهای اخیر پزشکان و مسئولان بیمارستان‌های فرانسه در مورد احتمال کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در آینده هشدار داده و از کندی رفتار دولت در تهیه این لوازم انتقاد کرده بودند. اظهارات امروز این مقام عالی‌رتبه فرانسه واکنشی به این انتقادها و هشدارها بود.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد این که چرا دولت در مورد لزوم زدن یا نزدن ماسک دو گونه حرف متناقض زده، گفت: «در مورد کاربرد ماسک تناقضی نبوده. در ابتدای شیوع بیماری، دستگاه اجرایی کشور به این نتیجه رسیده بود که زدن ماسک برای افراد سالم بیهوده است، چون در همان ابتدا در هر منطقه‌ای که کرونا شایع می‌شد، مصرف ماسک هم به شدت افزایش می‌یافت.»

دولت فرانسه به تولیدکنندگان داخلی و خارجی حدود یک میلیارد ماسک سفارش داده که ۵ و نیم میلیون آن روز گذشته با هواپیما از چین وارد شد.

آسوشیتدپرس
ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه در مجلس ملیآسوشیتدپرس

«روزهای سخت‌تری در پیش است»

ادوارد فیلیپ در مورد پیش‌بینی خود از آینده کرونا در فرانسه گفت که با وجود «نشانه‌های امیدوارکننده» در بحران کنونی، «روزهای سخت‌تری» در پیش روی این کشور است. او این نشانه امیدوارکننده را افزایش نیافتن شمار افراد بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در یکی دو روز اخیر اعلام کرد.

او همچنین به عنوان نشانه‌ مثبت دیگر گفت که با وجود تمرکز شمار مبتلایان در دو استان ایل‌دوفرانس به مرکزیت پاریس و نیز شرق بزرگ، آمار بیماران کرونایی در سایر مناطق فرانسه به این شدت نیست.

نخست وزیر فرانسه افزود: «در وضعیتی که ورودی بخش‌های مراقبت ویژه ثابت شده، کم کم می‌توان به پایان قرنطینه فکر کرد.»

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

وی با این حال گفت که ممکن است پایان دادن به قرنطینه به صورت تدریجی و مرحله به مرحله انجام شود. بر اساس تصمیم دولت فرانسه، قرنطینه عمومی کرونا در این کشور تا روز ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) تمدید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا با بودجه ۹ میلیارد یورویی انبار ذخیره دارویی تاسیس می‌کند

تغییر کاربری قطارهای سریع‌السیر فرانسه؛ انتقال بیماران بدحال به بیمارستان

زندگی شبانه روزی با افراد مقیم در خانه‌های سالمندان؛ چالش کرونایی فرانسه