نخست‌ وزیر فرانسه: خطر کرونا در کشور بسیار بالا و بحران طولانی است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نخست‌ وزیر فرانسه: خطر کرونا در کشور بسیار بالا و بحران طولانی است
کپی رایت  AP

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز جمعه اعلام کرد با توجه به موج شدید شیوع کرونا در فرانسه، بحران بیماری کوید-۱۹ در این کشور طولانی است.

وی در جلسهٔ امروز هیئت دولت فرانسه که بیشتر اعضایش به از طریق ویدئو کنفرانس در آن حضور داشتند گفت: «باید پایداری کرد، موج بیماری همه‌گیری که در فرانسه به راه افتاده بسیار عظیم است و فشار هولناکی به نظام بهداشت و پزشکی کشور وارد می‌کند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای فیلیپ از زحمات بخش‌های مختلف کشور از جمله کارکنان بیمارستان‌ها، بخش حمل و نقل و توزیع کالا، کارمندان ادارات، و راهداری کشور قدردانی کرد.

وی با اشاره به آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا طی یک روز گذشته در فرانسه گفت: «برای سلامت جامعه وضعیت دشوار است، آمار (قربانیان) ۲۴ ساعت گذشته بالاست، ما در حال ورود به بحرانی هستیم که ماندگار خواهد بود.»

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که روز شنبه به همراه وزیر بهداشت این کشور یک کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد و به سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ خواهد داد.

مطابق آمارهای رسمی، تا روز جمعه ۲۹ هزار و ۱۵۵ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و هزار و ۶۹۶ تن نیز در اثر بیماری کوید-۱۹ جان باخته‌اند.