وضعیت اضطراری در سراسر ژاپن لغو می‌شود

پایان وضعیت اضطراری در ژاپن
پایان وضعیت اضطراری در ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار استان عمدهٔ کشور که از ماه آوریل در آنها وضعیت اضطراری اعلام شده بود می‌توانند فعالیّت اقتصادی معمول خود را از سر بگیرند.

آگهی

شینزو آبه، نخست ‌وزیر ژاپن اعلام کرد که وضعیت اضطراری که به دلیل از بحران ویروس جدید کرونا در سراسر این کشور برقرار شده بود به پایان رسیده است. به گفته وی از نیمه شب دوشنبه تمام محدودیت‌های ناشی از وضعیت اضطراری برداشته خواهند شد. 

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که کارشناسان تایید کرده‌اند که شیوع ویروس کرونا در این کشور مهار شده و به‌ این ترتیب چهار استان عمدهٔ کشور که از ماه آوریل در آنها وضعیت اضطراری اعلام شده بود می‌توانند فعالیت اقتصادی معمول خود را از سر بگیرند.

نخست ‌وزیر ژاپن همچنین با توجه به هشدار کارشناسان پزشکی، از مردم کشورش خواست تا با استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و انجام دورکاری تا حد ممکن، سبک زندگی خود را تغییر دهند.

گروه مشاوران دولت پس از بررسی کاهش شمار مبتلایان در هفته‌های گذشته، میزان دسترسی به امکانات پزشکی برای بیماران و نیز امکان برخورداری از تست به دولت چراغ سبز داده‌اند تا وضعیت اضطراری را پایان دهد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت کنونی ژاپن پیش از این زیر فشار منتقدانی بود که خواستار احیای اقتصادی کشور بودند،‌ اما شینزو آبه تأکید داشت که دولت باید نخست موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا را مهار کند.

به این ترتیب استان های توکیو،‌ شیبا، ناکاگاوا، سایتاما و هوکایدو در شمال این کشور پیش از زمان تعیین شده به وضعیت عادی بر می‌گردند. این پنج استان نقشی کلیدی در اقتصاد ژاپن دارند و مقامات این کشور امیدوارند که بازگشت وضعیت به حالت عادی در این مناطق بتواند اقتصاد تضعیف شده کشور را به‌تدریج تقویت کند.

همچنین فرماندار توکیو از مراحل سه‌گانه سبک کردن قرنطینه خبر داد که مرحله نخست آن احتمالا از سه‌شنبه آغاز می‌شود و طی آن کتابخانه‌ها و موزه‌ها بازگشایی می‌شوند و رستوران‌ها می‌توانند تا ساعت ۱۰ شب کار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایش ژاپنی‌ها برای نشان دادن سرعت انتقال ویروس کرونا

لغو وضعیت اضطراری در ۳۹ استان ژاپن؛ آبه: محدودیت‌ها در توکیو پابرجاست

توافق آمریکا و ژاپن برای مبارزۀ مشترک با همه‌گیری ویروس کرونا