Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لغو وضعیت اضطراری در ۳۹ استان ژاپن؛ آبه: محدودیت‌ها در توکیو پابرجاست

لغو وضعیت اضطراری در ۳۹ استان ژاپن؛ آبه: محدودیت‌ها در توکیو پابرجاست
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز پنج‌شنبه وضعیت اضطراری را در بخش‌های بزرگی از این کشور لغو کرد ولی تاکید کرد تا زمانی شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد، این وضعیت در توکیو ادامه خواهد داشت.

آگهی

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز پنج‌شنبه وضعیت اضطراری را در بخش‌های بزرگی از این کشور لغو و همزمان تاکید کرد تا زمانی که شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد، این وضعیت در توکیو ادامه خواهد داشت.

آقای آبه که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، به مردم ژاپن وعده داد که دولت این کشور به زودی مرحله دوم اعطای کمک‌های مالی به شرکت‌ها و کسب و کارهای آسیب دیده از رکود ناشی از شیوع کرونا را آغاز خواهد کرد.

او از مردم ژاپن خواست تا با لحاظ این پیش فرض که ویروس کرونا در همه جا وجود دارد و ضمن رعایت حداکثر موارد بهداشتی، کار و زندگی روزمره خود را از سر بگیرند.

با دستور روز پنج‌شنبه آقای آبه، وضعیت اضطراری در ۳۹ استان از مجموع ۴۷ استان ژاپن لغو شد. با وجود سهم ۵۴ درصدی این ۳۹ استان در جمعیت کل ژاپن، یک سوم اقتصاد ژاپن وابسته به استان توکیو است. همچنین در دستور نخست وزیر ژاپن نام اوساکا، دومین استان پرجمعیت این کشور نیز به چشم نمی‌خورد.

سومین اقتصاد بزرگ جهان از یک ماه پیش و با افزایش نگرانی‌ها نسبت به وقوع موج دوم شیوع ویروس کرونا در وضعیت اضطراری به سر می‌برد و دولت از مردم خواسته بود تا با هدف کاهش سرعت شیوع ویروس، ۸۰ درصد از تماس‌های فردی روزانه خود را کاهش دهند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت اضطراری در سراسر ژاپن لغو می‌شود

اظهارات شهردار ژاپنی درباره خرید زنان جنجالی شد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند