لغو وضعیت اضطراری در ۳۹ استان ژاپن؛ آبه: محدودیت‌ها در توکیو پابرجاست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لغو وضعیت اضطراری در ۳۹ استان ژاپن؛ آبه: محدودیت‌ها در توکیو پابرجاست
کپی رایت  AP

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز پنج‌شنبه وضعیت اضطراری را در بخش‌های بزرگی از این کشور لغو و همزمان تاکید کرد تا زمانی که شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد، این وضعیت در توکیو ادامه خواهد داشت.

آقای آبه که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، به مردم ژاپن وعده داد که دولت این کشور به زودی مرحله دوم اعطای کمک‌های مالی به شرکت‌ها و کسب و کارهای آسیب دیده از رکود ناشی از شیوع کرونا را آغاز خواهد کرد.

او از مردم ژاپن خواست تا با لحاظ این پیش فرض که ویروس کرونا در همه جا وجود دارد و ضمن رعایت حداکثر موارد بهداشتی، کار و زندگی روزمره خود را از سر بگیرند.

با دستور روز پنج‌شنبه آقای آبه، وضعیت اضطراری در ۳۹ استان از مجموع ۴۷ استان ژاپن لغو شد. با وجود سهم ۵۴ درصدی این ۳۹ استان در جمعیت کل ژاپن، یک سوم اقتصاد ژاپن وابسته به استان توکیو است. همچنین در دستور نخست وزیر ژاپن نام اوساکا، دومین استان پرجمعیت این کشور نیز به چشم نمی‌خورد.

سومین اقتصاد بزرگ جهان از یک ماه پیش و با افزایش نگرانی‌ها نسبت به وقوع موج دوم شیوع ویروس کرونا در وضعیت اضطراری به سر می‌برد و دولت از مردم خواسته بود تا با هدف کاهش سرعت شیوع ویروس، ۸۰ درصد از تماس‌های فردی روزانه خود را کاهش دهند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید