کرونا در آمریکا؛ استخرپارتی در میسوری بدون فاصله‌گذاری اجتماعی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
استخرپارتی در ایالت میسوری همزمان با شیوع کرونا
استخرپارتی در ایالت میسوری همزمان با شیوع کرونا   -  Copyright  AFP   -   SCOTT PASMORE

انتشار تصاویری از شرکت صدها نفر در یک استخر پارتی در ایالت میسوری آمریکا همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا بازتاب زیادی در این کشور داشت. 

تصاویر این ویدئو جوانانی را نشان می دهد که بدون رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی در کنار یکدیگر مشروب می نوشند و در زیر آفتاب به معاشرت مشغول هستند. انتشار این تصاویر این نگرانی را به وجود آورده است که شیوع بیماری «کووید ۱۹» در ایالات متحده به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند. 

بیش از ۱۶ میلیون نفر از روز شنبه تاکنون تصاویر استخرپارتی در ایالت میسوری را تماشا کرده اند. این تصاویر روز شنبه در رستورانی با استخر سرباز در نزدیکی دریاچه اوزارکس در ایالت میسوری به ثبت رسیده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایالت میسوری روز چهارم مه (۱۵ اردیبهشت) بخشی از محدودیت های اعمال شده برای تجمع افراد و فعالیت رستوران ها و کافه ها را لغو کرد. با این حال رعایت توصیه های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی اجباری است. امری که به وضوح در استخرپارتی روز شنبه رعایت نشده است.

میسوری یکی از ایالت هایی است که کمترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا را داشته است. نتیجه تست کرونای تنها ۱۲ هزار نفر در این ایالت مثبت بوده است که از این تعداد ۶۸۱ نفر جان خود را از دست داده اند. 

از ابتدای ماه مه تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان باخته اند. این در حالی است که در این مدت نتیجه تست کرونای ۶۰۰ هزار نفر نیز در این کشور مثبت اعلام شده است. 

انتظار می رود که شمار جان باختگان بر اثر شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا طی روزهای آینده از ۱۰۰ هزار نفر فراتر برود.