Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدارسازمان جهانی بهداشت :‌ تنها در میانه موج اول شیوع ویروس کرونا هستیم

یک برزیلی با ماسک محافظت از کرونا
یک برزیلی با ماسک محافظت از کرونا Copyright Eraldo Peres/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Eraldo Peres/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک رایان مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه تاکید کرد که تنها در میانه موج اول شیوع ویروس کرونا هستیم و در برخی از کشورها تعداد مبتلایان با جهش مواجه شده است.

آگهی

دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت، سه شنبه اعلام کرد که جهان هم چنان در « میانه موج اول شیوع ویروس کرونا» قراردارد. به گفته این مدیر سازمان جهانی بهداشت در برخی از مناطق جهان از جمله آمریکای جنوبی و در جنوب آسیا ویروس کرونا در اوج شیوع خود قراردارد.

هند برای هفتمین روز متوالی شاهد جهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا بود. آمار مبتلایان ثبت شده به این ویروس از مرز ۱۴۵ هزار نفر گذشت و تاکنون بیماری کووید-۱۹ جان بیش از ۴۱۰۰ در این کشور را گرفته است.

اما هشدار مدیراجرایی سازمان بهداشت جهانی بیش از همه در ارتباط با گستردگی شیوع ویروس کرونا در برزیل بود.

آمار مبتلایان در این کشور افزایش چشم گیری در دو هفته گذشته داشته است. بیش از ۳۷۵ هزار نفر مبتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است و برزیل پس از آمریکا دومین مورد مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. آمار کشته شدگان در این کشور از مرز ۲۳۰۰۰ نفر در روز سه شنبه عبورکرد.

Leo Correa/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
افزایش مبتلایان به کرونا در بیمارستان های برزیلLeo Correa/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

مدیراجرایی سازمان جهانی بهداشت به مقامات برزیل از جمله ژاییر بولسونارو، رییس جمهوری این کشور هشدار داد تا به سرعت محدودیت های قرنطینه را رفع نکنند.

آقای بولسونارو یکی از معدود رهبران جهان است که از همان اولین روزهای شیوع ویروس کرونا در جهان قدرت مرگبار و تبعات غیرقابل پیش بینی آنرا جدی نگرفت. در حالی که شهرداران برخی از شهرهای بزرگ برزیل بدون توجه به سهل انگاری های دولت، قرنطینه های سخت را به اجرا گذاشته ند اما رهبر راستگرای افراطی برزیل هم چنان برطبل خود می کوبد.

مایک رایان در سخنان خود تاکید کرد که میزان بالای مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر نشان می دهد که هم چنان دولت باید فروشگاه های غیرضروری را بسته نگاه دارد و اجازه تردد و گردهمایی به شهروندان را ندهد.

به جز رییس جمهوری برزیل برخی از رهبران مذهبی وشهرداران این کشور نیز مخالف قرنطینه شهروندان هستند و براین باورند که دلیل شیوع ویروس تجمعات مذهبی نیست.

در ریو دوژانیرو، شهردار مارسلو کریولا که خود یک اسقف اوانجلیست است «موسسات و کلیساهای مذهبی» را در ردیف « نیازمندیهای ضروری» افراد قرار داده تا متولیان و کشیش ها بتوانند این مکان ها را بازنگاه دارند و هم چنان با وجود خطرات فراوان گردهمایی گسترده ای در این شهر از سوی معتقدان برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان هلندی: مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می‌کشد

کرونا در آمریکا؛ استخرپارتی در میسوری بدون فاصله‌گذاری اجتماعی

سیل در جنوب برزیل دست‌کم ۱۰۰ کشته برجای گذاشت