اعتراض نامزد خاشقجی به عفو قاتلان نامزدش؛ «هیچکس حق ندارد قاتلان او را ببخشد»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خدیجه چنگیز نامزد خاشقچی
خدیجه چنگیز نامزد خاشقچی   -  کپی رایت  AP Photo

خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی در واکنش به خبر عفو عاملان مرگ نامزدش گفت که هیچکس حق ندارد قاتلان خاشقجی را ببخشد. 

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان در سال ۲۰۱۸ در داخل کنسولگری عربستان در استانبول در ترکیه به قتل رسید. خدیجه چنگیز در صفحه توییتر خود نوشت که جمال خاشقجی به نماد «تحسین برانگیز و دوست داشتنی» تبدیل شده است. وی تاکید کرد که «تا زمان اجرای عدالت» از پای نخواهد نشست. 

خانم چنگیز افزود: «جمال در حین دریافت اسناد و مدارک برای تکمیل ازدواج ما در داخل کنسولگری کشورش کشته شد. قاتلان با طرز تفکر خطرناکی سعادت ما را از بین بردند و او را به قتل رساندند.»

فرزندان جمال خاشقجی روز جمعه قاتلان پدر خود را مورد عفو قرار دادند. صلاح خاشقجی، پسر روزنامه نگار عربستانی روز پنجشنبه با انتشار پستی در شبکه اجتماعی توییتر به نمایندگی از فرزندان جمال خاشقجی اعلام کرد که آنها در «شب پرفضیلت از این ماه پرفضیلت» قاتلان پدرشان را می بخشند. صلاح، تنها فرزند جمال خاشقجی است که در عربستان زندگی می‌کند. برخی منابع آگاه پیشتر گفته بودند که وی با تطمیع و تهدید از خروج از عربستان منع شده است.

تصویر صلاح خاشقجی پیش‌تر در رسانه‌ها هنگام ملاقات با پادشاه و ولیعهد عربستان منتشر شده و شایعاتی نیز در خصوص دریافت هدایا و غرامت‌های سنگین از سوی اعضای خانواده جمال خاشقجی مطرح شده بود.