Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض نامزد خاشقجی به عفو قاتلان نامزدش؛ «هیچکس حق ندارد قاتلان او را ببخشد»

خدیجه چنگیز نامزد خاشقچی
خدیجه چنگیز نامزد خاشقچی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صلاح خاشقجی با انتشار پستی در شبکه اجتماعی توییتر به نمایندگی از فرزندان جمال خاشقجی اعلام کرد که آنها در «شب پرفضیلت از این ماه پرفضیلت» قاتلان پدرشان را می بخشند.

آگهی

خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی در واکنش به خبر عفو عاملان مرگ نامزدش گفت که هیچکس حق ندارد قاتلان خاشقجی را ببخشد. 

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان در سال ۲۰۱۸ در داخل کنسولگری عربستان در استانبول در ترکیه به قتل رسید. خدیجه چنگیز در صفحه توییتر خود نوشت که جمال خاشقجی به نماد «تحسین برانگیز و دوست داشتنی» تبدیل شده است. وی تاکید کرد که «تا زمان اجرای عدالت» از پای نخواهد نشست. 

خانم چنگیز افزود: «جمال در حین دریافت اسناد و مدارک برای تکمیل ازدواج ما در داخل کنسولگری کشورش کشته شد. قاتلان با طرز تفکر خطرناکی سعادت ما را از بین بردند و او را به قتل رساندند.»

فرزندان جمال خاشقجی روز جمعه قاتلان پدر خود را مورد عفو قرار دادند. صلاح خاشقجی، پسر روزنامه نگار عربستانی روز پنجشنبه با انتشار پستی در شبکه اجتماعی توییتر به نمایندگی از فرزندان جمال خاشقجی اعلام کرد که آنها در «شب پرفضیلت از این ماه پرفضیلت» قاتلان پدرشان را می بخشند. صلاح، تنها فرزند جمال خاشقجی است که در عربستان زندگی می‌کند. برخی منابع آگاه پیشتر گفته بودند که وی با تطمیع و تهدید از خروج از عربستان منع شده است.

تصویر صلاح خاشقجی پیش‌تر در رسانه‌ها هنگام ملاقات با پادشاه و ولیعهد عربستان منتشر شده و شایعاتی نیز در خصوص دریافت هدایا و غرامت‌های سنگین از سوی اعضای خانواده جمال خاشقجی مطرح شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

عربستان سعودی برای اولین بار در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت می‌کند

وزیر خارجه عربستان: در صورت حل مسئله فلسطین ممکن است اسرائیل را به رسمیت بشناسیم